Rzecznik Franciszkanów poinformował, że ojciec Józef Szańca nie jest już dyrektorem liceum

(fot. YouTube.com)

Ma to związek z tekstem "Gazety Wyborczej" gdzie pojawiły się oskarżenia z których wynikało, że kard. Gulbinowicz molestował seksualnie jednego z kleryków Niższego Seminarium Duchownego.

 

- W odpowiedzi na artykuł w "Wyborczej" wyższy przełożony podjął decyzję o rozpoczęciu postępowania wyjaśniającego. Dlatego zgodnie z procedurą kościelną na czas badania faktów i okoliczności ojciec Józef Szańca przekazał swoje obowiązki dyrektora KLO przełożonemu klasztoru w Legnicy, ojcu Janowi Janusowi - powiedział "Wyborczej" ojciec Jan Maria Szewek, rzecznik prasowy franciszkanów.

 

Dodał, że "zależy nam na pełnej transparentności i wyjaśnieniu tej sprawy. O. Szańca również uważa, że to najlepsze rozwiązanie".

 

W środę pisaliśmy o oskarżeniu, jakie pod adresem kardynała wysunął Przemysław Kowlaczyk. Twierdził także, że ojciec Szańca brał udział w zorganizowaniu spotkania jego z hierarchą.

 

Zdaniem Kowalczyka to właśnie Szańca wysłał go telefonicznie do kurii i zaaranżował "spotkanie" z kardynałem: "Jestem przekonany, że dobrze wiedział, po co naprawdę mam tam iść. Cała ta sytuacja była dobrze zaplanowana - wieczorna pora, brak przesyłki, którą miałem odebrać, i wolny pokój w pałacyku kardynała. Uważam, że ojciec Szańca miał jakąś umowę z Gulbinowiczem, żeby mu podsyłać chłopców. Dlatego nie dziwi mnie, że teraz kłamie. Chroni kardynała i siebie".

 

* * *

 

Ruszyła inicjatywa skierowana do osób, które doświadczyły przemocy na tle seksualnym w Kościele. "Kościół to nie tylko księża i biskupi. Jako świeccy również ponosimy za niego odpowiedzialność" - mówią inicjatorzy. Doświadczyłeś przemocy seksualnej? Kliknij w baner:

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.09

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?