Emerytowany biskup postanowił zamieszkać w domu lefebrystów

(fot. shutterstock.com)

"Emerytowany biskup Chur w Szwajcarii, Vitus Huonder, postanowił zamieszkać w jednym z domów Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, pragnąc poświęcić się modlitwie, milczeniu, celebrowaniu wyłącznie Mszy św. w rycie tradycyjnym (przedsoborowym), działaniu na rzecz tradycji, jedynego środka odnowy Kościoła". 

 

Te słowa czytamy w oświadczeniu opublikowanym wspólnie przez bpa Huondera i przełożonego generalnego Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, ks. Davide Pagliarani.

 

Komunikat opublikowano po ogłoszeniu wczoraj decyzji Ojca Świętego o przyjęciu rezydencji 77-letniego ordynariusza diecezji Chur z rządów pasterskich i jednoczesnym mianowaniu administratorem apostolskim sede vacante et ad nutum Sanctae Sedis 74. letniego byłego biskupa Reykjavíku, Szwajcara, Petera Bürchera.

 

Bractwo Kapłańskie św. Piusa X wyraziło zadowolenie z decyzji emerytowanego biskupa Chur, dodając życzenie, by jego przykład naśladowali inni, aby "wszystko odnowić w Chrystusie". Pomimo cofnięcia przez Benedykta XVI w styczniu 2009 kary ekskomuniki na czterech biskupów, którzy przyjęli . 30 czerwca 1988 r. sakrę bez zgody Ojca Świętego z rąk abp Marcela Lefebvre i rozmów prowadzonych z Bractwem, sytuacja lefebrystów w Kościele nie została uregulowana. Mimo to Papież Franciszek 21 listopada 2016 roku przedłużył im udzielone już wcześniej na Rok Jubileuszowy prawo rozgrzeszania wszystkich wiernych.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.59

Liczba głosów:

39

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?