Sąd ustanowił kuratora dla stowarzyszenia Wiosna. Ma pilnować finansów stowarzyszenia oraz kwestii wyboru zarządu

(fot. shutterstock.com)

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydział Gospodarczy KRS ustanowił w poniedziałek kuratora dla stowarzyszenia Wiosna, słynącego z projektu Szlachetna Paczka. Na kuratora sąd wyznaczył radcę prawnego Karola Tatarę.

 

Jak poinformowała PAP Joanna Specjał z biura prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie, sąd zdecydował o ustanowieniu kuratora dla Wiosny na posiedzeniu niejawnym.

 

Kurator musi do sześciu miesięcy zwołać walne zgromadzenie członków stowarzyszenia w celu wyboru zarządu. Radca prawny wyznaczony przez sąd ma też reprezentować stowarzyszenie w sprawach majątkowych, które wymagają bieżącego załatwienia.

 

Sąd zobowiązał kuratora do złożenia pierwszego sprawozdania z podjętych czynności w terminie do 20 czerwca 2019 r. Dalsze sprawozdania kurator musi składać w odstępach czasu nie dłuższych niż dwa miesiące.

 

Sprawą stowarzyszenia Wiosna zajmuje się prokuratura. W ostatnich miesiącach nie było wiadomo, kto jest prawnym prezesem stowarzyszenia - ks. Grzegorz Babiarz, psychoterapeuta i współpracownik ks. Jacka Stryczka (założyciel Wiosny) czy Joanna Sadzik, była kierowniczka projektu Szlachetna Paczka.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?