Sprzedawali konsekrowane hostie w sklepie internetowym. Miały służyć do profanacji

(fot. cathopic.com)

Internetowe konto "Pentagora" twierdzi, że sprzedawało prawdziwe konsekrowane hostie, które miały służyć "czarnej magii" oraz "magicznym rytuałom".

 

Jak informuje Catholic News Agency, na stronie sklepu Etsy [internetowy sklep o międzynarodowym zasięgu - red.] pojawiła się osobliwa oferta. Konto "Pentagora" informowało, że sprzedaje konsekrowane hostie, które mogły posłużyć do uprawiania czarnej magii. Według opisu paczka zawierała dziewięć konsekrowanych hostii, które pochodziły z Niemiec.

 

Siedem i pół tysiąca ludzi podpisało petycję, która domagała się usunięcia ogłoszenia ze strony sklepu. W jej treści wyjaśniono, że takie zachowanie jest krzywdzące dla katolików ponieważ wierzą oni w realną obecność Jezusa w konsekrowanym chlebie. Wnioskujący o zmiany poprosili również, by konsekrowane hostie zostały dodane do listy przedmiotów w regulaminie, które nie mogą być sprzedawane w sklepie.

 

Oferta została usunięta. "Odsprzedaż konsekrowanych hostii stanowi naruszenie naszych zasad"- poinformował sklep.  

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (47)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

krzysiekniepieklo 00:21:17 | 2019-05-21
Nie wiem Mark, czy to, co napisałem jest az tak trudne do zrozumienia.
Według nauczania KK ten kawałek chleba z chwilą konsekracji jest Ciałem i Krwią Chrystusa - tak twierdzą.
To jest tak jakby zamknąć Boga w chlebie i zdać go na łaskę ludzi, nawet do profanacji. Ja uważam, że Chleb zamienia się W Ciało Chrystusa w chwili spożywania, a nie w chwili konsekracji. Więc co nie spożyte, to nie jest Ciałem i Krwią Chrystusa. W związku z tym nie można przechowywać i nie można Boga zamknąć w kawałku chleba z woli człowieka. To Bóg daje i On najlepiej wie, komu dać, a komu nie dać. Człowiek rozdaje, a Bóg udziela łaski zgodnie ze swoim własnym nieomylnym rozeznaniem. W związku z tym, że człowiek nie ma rozeznania, to nie powinien nikomu zabraniać.

Oceń 1 14 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Mark 22:32:33 | 2019-05-20
krzysiekniepieklo

Człowieku opamiętaj się w swoim pisaniu, bo jak widać pogubiłeś się już zupełnie.Odwołujesz się do swojego pierwszego komentarza, który jest takim chorym wymysłem, że nawet nie wiadomo od czego zacząć aby wykazać tobie fałsz i kłamstwajakie się w nim dopuściłeś
a oto on:
''To jest o mannie - chlebie z nieba. Ten opis odzwierciedla właściwości Ciała i Krwi Chrystusa. Jezus w mowie eucharystycznej trzy razy odwoływał się do manny(J6) Ciała i Krwi Chrystusa nie można przechowywać. Odłożone na później traci ważność, tak jak manna odłożona na później traciła swoje właściwości i nie nadawała się do spożycia.''
Zobacz coś napisał.
Piszesz, że psucie ( gnicie) manny odpowiada Ciału i krwi Pana Jezusa Chrystusa i że nie można tego Ciała i krwi przechowywać.
ILEŻ W SOBIE TRZEBA MIEŚ NIENAWIŚCI DO ZBAWICIELA ABY COŚ TAKIEGO NAPISAC I PORÓWNAĆ Z MANNĄ.
CZŁOWIEKU TŁUMACZYŁEM TOBIE , ŻE MANNA TO POŻYWIENIE FIZYCZNE A NIE DUCHOWE DLATEGO PAN JEZUS CHRYSTUS POWIEDZIAŁ ŻE OD TAKIEJ MANNY TO LUDZIE UMIERAJĄ. POWIEDZIAŁ TO Z PROSTYCH PRZYCZYN BO WIADOMO, ŻE MANNA TO FIZYCZNE POŻYWIENIE NATOMIAST POŻYWIENIEM NIEBIAŃSKIM KTÓRE ZAPEWNIA ŻYCIE WIECZNE JEST CIAŁO I KREW DUCHOWA ZBAWICIELA .
TO CIAŁO DUCHOWE JEST MOCĄ DUCHOWĄ POCHODZĄCĄ OD OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA . TA MOC JEST WIECZNA I NIE PODLEGA ŻADNYM TERMINOM WAŻNOŚCI JAK BEZCZELNIE TO NAPISAŁEŚ. DLATEGO TO OKREŚLIŁEM JAKO WULGARYZM BO NAPISAĆ COŚ TAKIEGO JEST DLA MNIE NAWET NIE DO POMYŚLENIA.
DALEJ.  Ciała i Krwi duchowej nie trzeba przechowywać , dlatego że jest to MOC OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA I PRZENIKA TEN ŚWIAT WŁĄCZNIE Z JEGO WYMIAROWOŚCIĄ.
Napisałeś:
''Odłożone na później traci ważność, tak jak manna odłożona na później traciła swoje właściwości i nie nadawała się do spożycia.''


BIEDNY CZŁOWIEKU JAK MOC OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA MOŻE STRACIĆ WŁŚCIWOŚCI I NIE NADDAWAĆ SIĘ DO SPOŻYCIA.

Oceń 8 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

krzysiekniepieklo 21:51:42 | 2019-05-20
Powiem Ci tak Mark: Ja w swoim pierwszym poście odniosłem się konkretnie do tytułu tego artykułu. Twoje wierzenia nie przyjmują do wiadomości wierzeń Katolików. Nie potrafisz się do tego odnieść, bo dla Ciebie to jest zwykły chleb i w żadnym momencie nie staje się dla Ciebie Ciałem i Krwią Chrystusa.
Skoro jednak Jezus powiedział że Jego Ciało jest prawdziwym pokarmem, a Jego Krew jest prawdziwym napojem, to nie da się spożywać Ciała i Krwi inaczej, jak się spożywa prawdziwy pokarm i prawdziwy napój. A te rzeczy spożywa się fizycznie. To jest dwa w jednym Mark. Spożywasz fizycznie, tak jak Żydzi spożywali Paschę, a w darze otrzymujesz Ducha Świętego, który ożywia Twoją duszę. Otwiera Ci oczy, otwiera Ci uszy. Widzisz, słyszysz i rozumiesz, co Bóg do Ciebie mówi.

Oceń 2 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

krzysiekniepieklo 20:07:49 | 2019-05-20
"""Zatem jak możesz twierdzić, że na mszy można składać bezkrwawą ofiarę? Przecież msza to bezkrwawa ofiara Pana Jezusa Chrystusa.
A Pismo mówi wprost, że bez przelania krwi NIE MA ODPUSZCZENIA GRZECHÓW:"""

I tutaj się z Tobą zgodzę Mark. Kto się wypiera, że przelał Krew Chrystusa, ten nie ma udziału w jego ofierze.
Co do reszty, to mam inne zdanie.

Nie pogadamy Mark, bo nie odnosisz się do tego, co piszę ale do tego, co Ty sobie wyobrażasz o mojej wierze. Posługujesz się też insynuacją, że coś twierdziłem, a wyssałeś to sobie z palca.

Oceń 1 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Mark 15:58:14 | 2019-05-20
Kłamcą Krzysztofie jesteś Ty co ci wykazałem. Natomiast  PRZEISTOCZENIE CHLEBA W CIAŁO PANA JEZUSA CHRYSTUSA GDZIE I W JAKICH OKOLICZNOŚCIACH NASTĘPUJE?
DLATEGO PYTAŁEM CIEBIE DLACZEGO APOSTOŁOWIE NIE ODPRAWIALI MSZY I NIE PRZEMIENIALI CHLEBA W CIAŁO PANA JEZUSA CHRYSTUSA. I MIMO, ŻE NIE UŻYŁEŚ SŁOWA MSZA, TO O NIEJ CAŁY CZAS MÓWIŁEŚ.
Poniżej napisałeś :

''No ale ten list jest do Żydów, a ja Żydem nie jestem. Odnosił się tam do żydowskich wierzeń.''

a to pokazuje, że masz wykrzywiąną opinie o Listach z NT.
Teraz w bardzo dziwny sposób próbujesz zakryć w jakich okolicznościach zostaje przemieniony chleb w fizyczne ciało Pana Jezusa Chrystusa. Ja nie będę wydawał opini o tym, myślę że czytelnik sam sobie wyrobi opinię o Twojej wiedzy z tego zakresu.

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

krzysiekniepieklo 15:30:06 | 2019-05-20
"""Zatem jak możesz twierdzić, że na mszy można składać bezkrwawą ofiarę?"""

Kłamcą jesteś Mark: nigdzie tak nie twierdziłem.

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Mark 12:47:36 | 2019-05-20
krzysiekniepieklo

Bez urazy Panie Krzyśku ale dalsza dyskusja nie ma sensu.
''Ten Twój duchowy pokarm - to jak się to je?''
Ty nie przeczytałeś tego co poniżej napisałem, bo gdybyś przeczytał to nie pisałbyś znowu bzdur.
SPOŻYWANIE CIAŁA DUCHOWEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA POLEGA NA WYDAWANIU OWOCÓW DUCHA ŚWIĘTEGO - MOCY OJCA ZBAWICIELA. A JEGO DUCHOWĄ KREW CZŁOWIEK SPOŻYWA GDY WYZNAJE GRZECHY BOGU.

A tak pry okazji bo sam poruszyłeś ten temat bo napisałeś:
''Ciało pozbawione krwi jest martwe. To skąd możesz mieć w sobie Życie?''

Zatem jak możesz twierdzić, że na mszy można składać bezkrwawą ofiarę? Przecież msza to bezkrwawa ofiara Pana Jezusa Chrystusa.
A Pismo mówi wprost, że bez przelania krwi NIE MA ODPUSZCZENIA GRZECHÓW:

''20 To [jest] krew Przymierza, które Bóg wam polecił10. 21 Podobnie także skropił krwią przybytek i wszystkie naczynia przeznaczone do służby Bożej. 22 I prawie wszystko oczyszcza się krwią według Prawa, a bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia [grzechów]11''(List do Hebrajczyków 9)
Jeszcze raz Panie Krzyśku bez  urazy  ale dalsza dyskusja nie ma sensu.
Dziękuję za rozmowę.
jan777

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

krzysiekniepieklo 12:13:16 | 2019-05-20
Mark:
J6
""55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.''"

Wiesz Mark, czym się charakteryzuje prawdziwy pokarm i prawdziwy napój? 
Ten Twój duchowy pokarm - to jak się to je? Tam jest jeszcze o napoju. Ty zaś mówisz tylko o pokarmie.  Jeśli tylko spożywasz pokarm, a nie pijesz napoju, to spożywasz tylko ciało ale krwi nie pijesz. Ciało pozbawione krwi jest martwe. To skąd możesz mieć w sobie Życie?

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Mark 07:07:31 | 2019-05-20
krzysiekniepieklo

''Powiedz mi Mark - z kim Ty dyskutujesz? Jak chcesz dyskutowac ze mną, to odnoś się do tego, co napisałem.''

Jeśli chcę rozmawiać z kimś o całkach to muszę wiedzieć czy ta osoba potrafi dodawać i czy wie co to jest funkcja. To właśnie dotyczy Ciebie. Prubujesz zrozumieć rzeczy bez podstaw podstawowych. 
To co napisałeś powinieneś uzasadnić względem postępowania samych apostołów i pierwszych uczniów. Dlaczego?
No właśnie dlatego , że wobec postępowania apostołów Twoje teorie są nie tylko niezgodne ze słowami Ew Chrystusa ale także z całą treścią Nowego testamentu
ZATEM JESZCZE RAZ:
‘’ dlaczego apostołowie nie przemieniali chleba w Ciało Pana Jezusa Chrystusa?  Czy spotkałeś chociaż jeden opis gdzie apostołowie odprawiali msze św z bezkrwawym ofiarowaniem Zbawiciela na ołtarzu za grzechy ludzkie? Czy spotkałeś jakiekolwiek zmianki które świadczyłyby o spowiedzi przed apostołami czy ich pierwszymi uczniami  aby przyjąć godnie Ciało Chrystusa?’’

Więc pytam DLACZEGO APOSTOŁOWIE NIE ODPRAWIALI MSZY I NIE PRZEMIENIALI CHLEBA W FIZYCZNE CIAŁO PANA JEZUSA CHRYSTUSA.

Oceń 1 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Mark 15:20:54 | 2019-05-19
Jesli nie odpowiesz na pytania :
PISAŁEM TOBIE PARĘ RAZY ABYŚ ODPOWIEDZIAŁ NA PYTANIA :
‘’ dlaczego apostołowie nie przemieniali chleba w Ciało Pana Jezusa Chrystusa?  Czy spotkałeś chociaż jeden opis gdzie apostołowie odprawiali msze św z bezkrwawym ofiarowaniem Zbawiciela na ołtarzu za grzechy ludzkie? Czy spotkałeś jakiekolwiek zmianki które świadczyłyby o spowiedzi przed apostołami czy ich pierwszymi uczniami  aby przyjąć godnie Ciało Chrystusa?’’

to dyskusja z Tobą nie ma sensu. Ty odrzucasz wszystko to co czynili apostołowie i pierwsi uczniowie.
Więc pytam DLACZEGO APOSTOŁOWIE NIE ODPRAWIALI MSZY I NIE PRZEMIENIALI CHLEBA W FIZYCZNE CIAŁO PANA JEZUSA CHRYSTUSA.

Oceń 5 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook