Muzułmański duchowny z okazji 100. urodzin... poszedł na katolicką mszę

Internet zwariował na punkcie zdjęć szajcha Osmana Sharubutu, lidera społeczności muzułmańskiej w Ghanie pełniącego obowiązki muftiego.

 

Z okazji swoich 100-nych urodzin, które obchodził końcem kwietnia, imam wybrał się na mszę w kościele katolickim. Po przybyciu do kościoła został przywitany przez lokalnego proboszcza, księdza Andrew Campbella.

 

 

Zdjęcia imama w kościele wywołały poruszenie w kraju. Część komentujących potępiła lidera społeczności muzułmańskiej za uczestnictwo w rytuałach chrześcijańskich. Zdecydowana większość jednak podkreślała jego wkład w budowanie pokoju między religiami oraz osobiste zaangażowanie w dialog z chrześcijaństwem.

 

“Imam zmienia narrację o islamie z religii pełnej niegodziwości, konfliktów, religii nienawiści do innych na narrację o religii, której misja jest zakorzeniona w cnotach miłości, pokoju i przebaczenia" - powiedział BBC rzecznik imama, Aremeyao Shaibu.

 

Materiał pochodzi z bloga Islamista, którego twórcy współorganizują największe wydarzenie nt. islamu w Polsce - "Rethinking Islam". Już w ten weekend w Krakowie.

 

Tutaj znajdziesz więcej informacji >>

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.29

Liczba głosów:

94

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?