Abp Głódź: użyłem niewłaściwych słów; nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii

(fot. Michał Lewandowski)

Użyłem niewłaściwych słów. Chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii. Tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu - napisał w oświadczeniu przesłanym w środę PAP metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

 

Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź, zapytany w niedzielę przez reporterkę "Faktów" TVN o film braci Sekielskich, odparł: "Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego".

 

Nie odpowiedział też na pytanie, czy wiedział o czynach pedofilskich księdza Franciszka Cybuli, jednego z duchownych, który pojawia się w filmie. "Proszę mnie tutaj nie atakować i nie prowokować, bo ja taki naiwny nie jestem" - powiedział.

 

"W związku z moją wypowiedzią, która miała miejsce w niedzielę 12 maja br. w Krakowie, informuję, że zaskoczony zapytaniem dziennikarskim w drodze na uroczystości użyłem niewłaściwych słów. Chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii - tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu" - napisał abp Głódź.


Publikujemy pełen tekst oświadczenia:

 

OŚWIADCZENIE METROPOLITY GDAŃSKIEGO

 

W związku z moją wypowiedzią, która miała miejsce w niedzielę 12 maja br. w Krakowie informuję, że zaskoczony zapytaniem dziennikarskim w drodze na uroczystości, użyłem niewłaściwych słów. Chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii - tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu.

 

Ponadto po raz kolejny oświadczam, że w Archidiecezji Gdańskiej nie ma i nie będzie przyzwolenia na pedofilię. Dowodem na to są podejmowane procedury cywilne i kanoniczne zgodnie z zaleceniami Papieża Franciszka, Kongregacji Nauki Wiary oraz Konferencji Episkopatu Polski.

 

W każdym zgłoszonym przypadku nadużyć seksualnych wobec dzieci i młodzieży działa specjalna Komisja Archidiecezjalna. Komisja ta również prowadzi sprawy śp. ks. Franciszka Cybuli i śp. ks. Henryka Jankowskiego.

 

+ Sławoj Leszek Głódź, Arcybiskup Metropolita Gdański

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.17

Liczba głosów:

35

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 17:25:06 | 2019-05-15
To zadziwiające, że człowiek o takiej pozycji, takim doświadczeniu walnie coś jak smarkacz, a potem "przeprasza".

Oceń 13 37 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

efka47 14:59:54 | 2019-05-15
Najwyższy czas podać się do dymisji. Dość już tego zgorszenia w diecezji gdańskiej. Lepiej odejść samemu, niż być do tego zmuszonym. Dzień sądu się zbliża. A swój "pałac emerytalny" proszę sprzedać i pieniądze przeznaczyć na ofiary księży-pedofilów.

Oceń 29 105 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook