"To najwyższy wyrok, jaki zapadł we Włoszech wobec księdza pedofila". Dostał 20 lat

(fot. shutterstock.com)

Na 20 lat więzienia skazany został w sobotę we Włoszech były ksiądz za czyny pedofilii i posiadanie materiałów pornografii dziecięcej.

 

Uznano go winnym wykorzystywania seksualnego dziesięciorga dzieci w wieku od 11 do 13 lat. Karę podniósł sąd apelacyjny.

 

Wyrok wydał sąd apelacyjny w Bari w Apulii na południu, a skazanym jest 57-letni były ksiądz, który czyny te popełnił w 2014 roku.

 

Sąd pierwszej instancji w Foggii skazał go wcześniej na 18 lat, a sąd apelacyjny karę tę podniósł jeszcze o dwa lata. Ponadto wymierzył mu karę grzywny w wysokości 150 tysięcy euro.

 

To najwyższy wyrok, jaki zapadł we Włoszech wobec księdza pedofila.

 

Początkowo - jak wyjaśniły włoskie media - prowadzono postępowanie w sprawie jednego czynu pedofilii popełnionego przez księdza. Następnie śledczy odkryli inne przypadki. Wszystkie te czyny zostały popełnione w tym samym roku.

 

Ksiądz - podała Ansa - przez miesiące gwałcił dzieci, które zostały powierzone jego opiece jako trenerowi drużyny piłkarskiej i nauczycielowi w świetlicy szkolnej.

 

Ksiądz został w 2012 roku wydalony ze stanu kapłańskiego z powodu "ciężkich przestępstw" wobec dzieci. Od czterech lat przebywa w więzieniu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.43

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Mark 15:27:38 | 2019-05-13
Bolesna pobudka.

Oceń 4 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?