Czy obraza uczuć religijnych powinna być wykreślona z kodeksu karnego? Mamy wyniki sondażu

(fot. depositphotos.com)

"Rzeczpospolita" opublikowała sondaż, który pokazuje preferencje Polaków w tej kwestii.

 

"Wiosna złoży projekt ustawy nowelizującej Kodeks Karny i znoszącej art. 196, dotyczący obrazy uczuć religijnych. Żeby już nigdy żaden człowiek w Polsce nie był ścigany tylko dlatego, że jacyś talibowie religijni, jacyś aparatczycy partyjni, nawet w funkcji ministra, próbują zbijać na tym kapitał polityczny" - powiedział Robert Biedroń.

 

"Zdjęcie" mojej Mamy zostało instrumentalnie wykorzystane >>

 

41 proc. respondentów uważa, że artykuł dotyczący obrazy uczuć religijnych nie powinien zostać wykreślony z kodeksu karnego. 31 proc. uważa, że prawo wymaga zmian. Nieco ponad 27 procent nie ma zdania w temacie.

 

"Częściej przeciwko usunięciu tego artykułu z kodeksu karnego są kobiety (42 proc.), osoby do 24 lat (46 proc.) oraz badani o wykształceniu zasadniczym zawodowym (47 proc.). Tego zdania są też częściej osoby o dochodzie netto od 1001 do 2000 zł (53 proc.) oraz mieszkańcy wsi (44 proc.)" - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research, która wykonała badanie dla "Rzeczpospolitej".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.62

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Anakin 17:55:22 | 2019-05-11
Prawo chroni najdrobniejsze prawa i je rozszerza. Chroni nas samych rzed nami samymi milionami szczegółowymi przepisami i karami.

A kwestię o tak dużym natężenei emocjonalnych chce zostawić samosądom?

Mało było krwi w redakcji Charlie Hebdo?

Oceń 8 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

adagan 12:05:39 | 2019-05-11
Żaden człowiek nie jest w stanie umniejszyć Transcendencję, bo do niej „nie dorasta”. Źle świadczy o człowieku, gdy sobie na to pozwala, albo w ten sposób chce zranić drugiego człowieka. Jeśli nie do każdego ta zasada dociera, to trzeba ją zapisać we wspólnym prawie. ALE !!! Tak, jak ze słuszną ochroną życia każdej osoby – jeden człowiek nad drugim nie ma prawa sądzić i wymierzać kar. Życie jest Boże. A Sacrum nie jest zależne od naszej o nim oceny. I nie bać się, że taki zapis (bez egzekucji) będzie „martwy”. Cóż? Tak żyjemy, iż czasem trzeba pisać, że mamy być dobrzy jeden dla drugiego.

Oceń 2 5 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook