Kard. Krajewski z misją wsparcia od papieża Franciszka dla migrantów na greckiej wyspie Lesbos

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski udał się w środę na grecką wyspę Lesbos, by - jak podały watykańskie media - w imieniu Franciszka przekazać wsparcie i słowa bliskości przebywającym tam migrantom. Papież odwiedził tę wyspę trzy lata temu.

 
Polskiemu kardynałowi, jednemu z najbliższych współpracowników Franciszka, towarzyszy arcybiskup Jean-Claude Hollerich z Luksemburga, przewodniczący Komisji Konferencji Biskupów Unii Europejskiej (COMECE), a także rzymskokatolicki arcybiskup Aten Sevastianos Rossolatos.
 
Podróż, która potrwa do piątku, została zorganizowana przez dobroczynną wspólnotę Sant’Egidio oraz sekcję do spraw migrantów i uchodźców w Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.
 
W programie pobytu delegacji są wizyty w znajdujących się na Lesbos ośrodkach dla migrantów, w tym w największym z nich - Moria, który jest tzw. hotspotem, czyli punktem identyfikacji i rejestracji. Centrum to odwiedził papież Franciszek w kwietniu 2016 roku. Na zakończenie tamtej wizyty papież zabrał ze sobą do Watykanu 12 uchodźców.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.24

Liczba głosów:

68

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook