Poruszające ostatnie słowa Jeana Vaniera. To przesłanie "dla każdego z nas"

(fot. Fundacja L'ARCHE)

Dziś w nocy zmarł w Paryżu Jean Vanier, twórca wspólnot L’Arche i Wiara i Światło, znany filozof, pisarz, przyjaciel osób niepełnosprawnych, jeden z najbardziej znanych współczesnych świadków Chrystusa.

 
W swoim ostatnim orędziu, podyktowanym kilka dni temu, Jan Vanier wyznał:
 
"Czuję głęboki pokój i zaufanie, nie wiem, jaka będzie moja przyszłość, ale Bóg jest dobry i cokolwiek się stanie, będzie dobre. Jestem szczęśliwy i dziękuję za wszystko. Z głębi serca, przekazuję wyrazy miłości dla każdego z was".
 
We wrześniu ub.r. Vanier skończył 90 lat. Od kilku miesięcy - po usunięciu nowotworu tarczycy - przebywał w szpitalu w Paryżu. Zmarł 7 maja o godz. 2. 10 w otoczeniu najbliższych przyjaciół ze wspólnot L’Arche.
 

Pogrzeb Jeana Vanier (1928 - 2019), legendarnego twórcy wspólnot z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie:  L’Arche i Wiara i Światło odbędzie się w Trosly, niewielkiej miejscowości pod Compiegne w północnej Francji, tam gdzie w 1964 r. założył pierwszą wspólnotę  L’Arche i gdzie spędził ponad 50 lat życia. Ceremonia ma być skromna i wezmą w niej udział jedynie najbliżsi przyjaciele Vaniera oraz odpowiedzialni za założone przezeń wspólnoty - informuje Stephan Posner, międzynarodowy odpowiedzialny za wspólnoty  L’Arche. Dokładna data pogrzebu nie została jeszcze podana.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?