Znany polski piosenkarz o swojej wierze w Boga i wieczornej modlitwie: "wolę dziękować niż prosić"

(fot. wikimedia.org / Serecki / Creative Commons)

Andrzej "Piasek" Piaseczny opowiedział o tym, jak wygląda jego wiara i co myśli o Kościele.

 

Rozmowę z artystą przeprowadził tygodnik "Wprost". "Moja wiara nie zrodziła się z żadnego wydarzenia, wypadku, z żadnego cudu ani z braku cudu. Postrzegam wiarę z pozycji maluczkich. Do pewnych rzeczy człowiek po prostu musi dorosnąć, domyśleć swoją drogę, żeby z legendy, którą głosi religia, uczynić własną wiarę" - mówi Piaseczny.

 

Dodał, że każdy z nas ma w sobie "cząstkę boskości", do której on sam dotarł stosunkowo późno: "Myślę o Najwyższym w szerokiej perspektywie. Bóg widziany przez pryzmat miłości, jako energia naszych przodków, wiara w to, że jest miejsce, może raczej wymiar, w którym będziemy razem, będziemy jednością".

 

Polski aktor: wierność jest najważniejszym atrybutem męskości >>

 

Piosenkarz opisał również, jak wygląda jego wieczorna modlitwa. Opowiedział o rozmowie z Bogiem i zmarłym ojcem: "Wolę dziękować niż prosić. Wiem, że może wiara jest pójściem na łatwiznę, bo łatwiej żyć wierząc, że istnieje superprezes, który czuwa, żeby było bezpiecznie, zdejmuje z nas trochę odpowiedzialności. Ale mając wiarę w sercu, czuję, że mam nad sobą parasol ochronny".

 

Jednocześnie dodał, że w pełni toleruje ludzkie wybory i inne religie. Jego zdaniem jest tylko jeden Bóg, a człowiek stworzył wielość religii. "Kościół to my" - mówi Piaseczny i jednocześnie komentuje stan Kościoła w Polsce: "zło jest złem i czarna sukienka tego nie zmieni. Dysonans między papieżem Franciszkiem a naszymi dostojnikami bywa tak porażający, że można się z tego tylko śmiać. Jest tylko jedna mądra rada: bądźmy mądrzejsi".

 

 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?