Abp Auza: dzieci poczęte z gwałtu podczas wojny powinny żyć

(fot. Salt and Light / youtube.com)

Trzynastoma głosami za, przy dwóch wstrzymujących się (Rosji i Chin) Rada Bezpieczeństwa ONZ zaaprobowała rezolucję potępiającą gwałt jako broń w walce podczas wojen. Podczas debaty na ten temat zabrał głos Stały Obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ.

 

Abp Bernadito Auza zdecydowanie potępił akty okrucieństwa w postaci gwałtów dokonywanych przez uzbrojone bojówki, terrorystów, ale także regularne wojska. Również, w niektórych przypadkach, przez żołnierzy działających z mandatu ONZ, aby służyć szlachetnej sprawie pokoju i bezpieczeństwa.

 

"Należy zakończyć z milczeniem i bezkarnością wobec tych przestępstw" - apelował przedstawiciel Stolicy Apostolskiej. "Powinny one ustąpić miejsca odpowiedzialności, sprawiedliwości i naprawie krzywd. Potrzebne są bardziej solidne mechanizmy, które pozwolą postawić przed wymiarem sprawiedliwości tych, którzy dopuścili się takich zbrodni na innych osobach".

 

Abp Auza stwierdził także, że nie można odmawiać prawa do życia dzieciom poczętym w wyniku gwałtu podczas wojny. Prawa ludzkie tych dzieci powinny być szanowane i zagwarantowane, tak jak prawa innych. Stolica Apostolska uważa, że te młode, niewinne istoty powinny być przyjęte, kochane, a nie stygmatyzowane oraz odrzucane.

 

"Nie można odmawiać im prawa przyjścia na świat. Należy także udzielić niezbędnej pomocy tym, którzy ocaleli oraz ofiarom, aby znaleźli uzdrowienie oraz nadzieję po doznanej traumie" - stwierdził abp Auza.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.43

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?