Mozambik: odbudowa kraju po cyklonie potrwa latami

(fot. depositphotos.com)

Arcybiskup Beiry, w Mozambiku, Claudio Dalla Zuanna ocenia, że odbudowa tego kraju ze skutków cyklonu Idai, który w marcu spustoszył południowo-wschodnią Afrykę, potrwa latami.

 
Hierarcha zaapelował też o międzynarodową pomoc dla Mozambiku. Dodał, że region, na którym posługuje jest jednym z najbardziej dotkniętych przez kataklizm. - Cyklon trwał przez zaledwie kilka godzin, ale odbudowa zniszczeń spowodowanych przez Idai potrwa bardzo długo, przez wiele lat - powiedział abp Dalla Zuanna.
 
 

Według hierarchy obecnie najpilniejszą sprawą pozostaje zapewnienie ludności Mozambiku dostaw żywności. Przypomniał on, że cyklon zniszczył ponad 750 tys. hektarów upraw rolnych w tym kraju.

 

Szacuje się, że w efekcie cyklonu Idai zginęło w Mozambiku ponad 600 osób, 1500 odniosło obrażenia, a 70 tys. zostało bez dachu nad głową. Dostaw żywności oczekuje natomiast 350 tys. mieszkańców tego afrykańskiego kraju.

 

Kościół angażuje się w pomoc dla Mozambiku >>

 

Łącznie w wyniku uderzenia cyklonu Idai 14 marca śmierć w Mozambiku, Zimbabwe i Malawi poniosło ponad 740 osób. W sumie niszczycielski kataklizm dotknął tam 1,85 mln ludzi.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook