Metropolita wrocławski rozdał ubogim 300 paczek z żywnością

(fot. Eliza Bartkiewicz / BP KEP)

Metropolita wrocławski abp. Józef Kupny poświęcił w sobotę żywność przygotowaną przez Caritas i rozdał ubogim 300 paczek zwierających podstawowe produkty spożywcze. "Życzę wam doświadczenia bożej obecności w waszym życiu" - mówił do potrzebujących abp. Kupny.

 

Paczki żywnościowe przygotował Caritas Archidiecezji Wrocławice. Arcybiskup Kupny poświęcił i rozdał je ubogim w ogrodzie przy siedzibie tej organizacji na wrocławskim Ostrowie Tumskim. Po poświęceniu pokarmów hierarcha złożył potrzebującym życzenia.

 

"Święta są dla mnie okazją, by, jak co roku, złożyć wam najserdeczniejsze życzenia. W czasie świąt adorujemy Krzyż Chrystusa, by potem cieszyć się jego zmartwychwstaniem (…) dlatego chcę wam życzyć doświadczenia bożej obecności w waszym życiu" - mówił hierarcha.

 

Abp. Kupny przypomniał, że Wielka Sobota jest dniem, który Chrystus spędza w miejscu gdzie ludzie oczekują na zbawienie. "W wyznaniu wiary mówimy +zstąpił do piekieł+. To nie chodzi o to, że Pan Jezus wstąpił do piekła, ale do tego miejsca, w którym ludzie oczekiwali zbawienia, oczekiwali odkupienia. Chrystus w tym dniu nie leży tylko w grobie (...), ale z wielką troską wstępuje tam, aby zwiastować tym, którzy oczekiwali na zbawienie tą radosną wiadomość o zbawieniu" - mówił.

 

Dodał, że chce się podzielić z ubogimi "wielką radością zmartwychwstania Chrystusa". "Zwycięstwem nad cierpieniem, nad śmiercią. Tą wielką radością, że po przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie wchodzimy w nową, głęboką i trwałą więź z Bogiem" - mówił.

 

W rozmowie z dziennikarzami hierarcha podkreślił, że święta zawsze mają charakter wspólnotowy. "Święta chcemy przeżywać wspólnie; to okazja do otwierania się na drugiego człowieka i świadczenia pomocy, tym którzy jej potrzebują" - mówił. Arcybiskup podkreślił przy tym, że Caritas Archidiecezji Wrocławskiej co roku w okresie przedświątecznym organizuje akcje pomocy dla potrzebujących. "Zbierane są różnego rodzaju dary i przekazywane ubogim, aby również dla nich ten czas był świąteczny i radosny" - powiedział metropolita wrocławski.

 

W paczkach rozdanych w sobotę potrzebującym znalazły się m.in. wielkanocna babka, wędliny, sery, żurek, cukier i bochenek chleba.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook