Przewodniczący Episkopatu: Wielkanoc jest najważniejszą prawdą chrześcijaństwa

(fot. EpiskopatNews)

W imieniu Konferencji Episkopatu chciałbym złożyć wszystkim Polakom w kraju i poza jego granicami najserdeczniejsze życzenia wielkanocne - powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

Przewodniczący Episkopatu podkreślił w życzeniach, że "Wielkanoc jest najważniejszą prawdą chrześcijaństwa, gdyż od zmartwychwstania Chrystusa zależy jego być albo nie być.

 

"Ten kto przyjmuje zmartwychwstanie, ten jest chrześcijaninem i ten jest częścią chrześcijaństwa. Sam fakt zmartwychwstania jest czymś co nas zapewnia o tym, że Chrystus nie tylko był, ale że Chrystus jest, że Chrystus jest ciągle między nami. Ta świadomość jest świadomością pocieszającą, radosną, pełną wdzięczności, która pozwala nam patrzeć na ten świat przemienionymi oczyma, przemieniać ten świat ku lepszemu, a także budować swoją nadzieję na życie, które przekracza to życie doczesne" - podkreślił abp Gądecki.

 

"Dlatego ze względu na zmartwychwstanie Chrystusa, chciałbym, aby w każdej rodzinie, w naszej społeczności, w otoczeniu, wszędzie królował Chrystus, który zmartwychwstał i który pokazuje, że Krzyż, cierpienie, choroba i śmierć nie jest ostatnim słowem chrześcijaństwa, ale że ostatnim słowem jest zmartwychwstanie. Jest to czymś co podnosi w naszych oczach walor tych Świąt Wielkanocnych i każe nam patrzeć na nie z wdzięcznością" - zaznaczył Przewodniczący Episkopatu.

 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook