Abp Gądecki: jestem wstrząśnięty obrazem płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu

(fot. episkopat.pl)

Jestem wstrząśnięty obrazem płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu. Na naszych oczach ginie religijne i kulturalne dziedzictwo Europy i świata - napisał abp Stanisław Gądecki w liście skierowanym na ręce arcybiskupa metropolity Paryża Michela Aupetit'a.

 

Przewodniczący Episkopatu podkreślił wspólnotę z całym Kościołem we Francji oraz ze wszystkimi dotkniętymi tym wydarzeniem, w którym na oczach całego świata Europa straciła jeden ze swoich z najcenniejszych zabytków.

 

"Wierzymy, że duch Francji pozostanie nienaruszony"

 

- Choć płoną bezcenne zabytki dziedzictwa europejskiego, wierzymy, że duch Francji i chrześcijańskiego świata pozostanie nienaruszony - zakończył abp Gądecki.Powstała w IX wieku gotycka katedra Notre-Dame jest symbolem Paryża i jedną z najsłynniejszych świątyń Europy i świata. W ostatnim czasie prowadzone były w niej prace remontowe dachu. 15 kwietnia 2019 około godz. 18:50 w świątyni wybuchł pożar, który spowodował ogromne zniszczenia.

 

Publikujemy pełną treść listu:

 

Ekscelencjo, Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie, jestem wstrząśnięty obrazem płonącej katedry Notre Dame w Paryżu. Na naszych oczach ginie religijne i kulturalne dziedzictwo Europy i świata. Łączę się w bólu i smutku z Kościołem we Francji i z wszystkimi, którzy są poruszeni tym bolesnymi wydarzeniami.

 

Choć płoną bezcenne zabytki dziedzictwa europejskiego, wierzymy, że duch Francji i chrześcijańskiego świata pozostanie nienaruszony.

 

Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.11

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

krzysiekniepieklo 10:34:23 | 2019-04-16
"Nie zostanie kamień na kamieniu" 
Bóg opuszcza tych, którzy Go opuścili.

Oceń 7 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook