Ks. Stryczek o Wiośnie: liczę na rychłe wyjaśnienie sprawy

(fot. youtube.com)

Liczę na rychłe wyjaśnienie sprawy - napisał w środę wieczorem na Facebooku ks. Jacek Stryczek. Odniósł się w ten sposób do działań śledczych i biegłych, którzy w środę weszli do stowarzyszenia Wiosna w Krakowie i zabezpieczyli dokumentację, w tym finansową, tej organizacji.

 

Ks. Jacek Stryczek, twórca Szlachetnej Paczki przyznał, że spotkał się z policjantami - potwierdził tym samym doniesienia RMF FM, że w środę do miejsca jego zamieszkania zapukała policja. Jak podkreślił, postępowanie na razie nie jest prowadzone przeciwko niemu i wyraził nadzieję, że sprawy Wiosny się wyjaśnią.

 

Ksiądz Stryczek podkreślił, że "od dawna czeka na wyjaśnienie sprawy Stowarzyszenia WIOSNA w prokuraturze" i liczy na rychłe wyjaśnienie sprawy, którą prowadzi prokuratura. "Czuję się twórcą SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Jest mi bliska, zależy mi na niej. Mam nadzieje, że wyjaśnienie tej sprawy pomoże nie tylko mnie, ale całej WIOŚNIE" - zaznaczył.

 

W środę po wejściu do siedziby Wiosny prokurator, policja i biegli zabezpieczyli dokumentację, także elektroniczną, w tym dane na temat finansów.

 

Postępowanie dotyczące Wiosny krakowska prokuratura wszczęła we wrześniu ub.r. po doniesieniach Onetu o mobbingu w stowarzyszeniu. W sprawie są przesłuchiwani kolejni świadkowie. Ks. Stryczek odpiera zarzuty o mobbing, we wrześniu podał się do dymisji. W jego miejsce została powołana Joanna Sadzik, ówczesna szefowa projektu Szlachetna Paczka.

 

4 lutego walne zgromadzenie Wiosny odwołało Sadzik i powołało na prezesa ks. Grzegorza Babiarza, psychoterapeutę, wykładowcę, współpracownika Stryczka. Sadzik twierdziła, że nie wie, dlaczego została odwołana. 11 lutego walne zgromadzenie, w innym niż poprzednio składzie, przywróciło Sadzik i jej zarząd. To działanie w marcu sąd, na wniosek Babiarza, uznał za bezprawne i nakazał wykreślenie Sadzik i jej zarządu z KRS. Obecnie obie strony czekają na nowy wpis do KRS. W stowarzyszeniu na co dzień pracuje Sadzik.

 

Ks. Babiarz od lutego nie przychodził do Wiosny. Zjawił się niespodziewanie w poniedziałek w asyście mecenasa i ochroniarzy. Pracownicy mieli usłyszeć groźby, Sadzik miała zostać popchnięta przez "jednego z panów". Krakowska kuria skrytykowała działanie ks. Babiarza, ten zaś w specjalnym oświadczeniu napisał, że "z pokorą przyjmuje oświadczenie Kurii Metropolitarnej w Krakowie i wiele opinii wyrażanych w mediach". Jak podkreślił, czuje się odpowiedzialny za projekty Wiosny - Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 11:21:08 | 2019-04-14
Skoro Stryczek nie może rządzić to we dwóch postanowali rozwalić Szlachatną Paczkę.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook