Obrady przełożonych zakonów żeńskich. Tematem nadzieje i wyzwania życia konsekrowanego oraz ochrona danych osobowych

(fot. BP KEP / flickr.com)

Nadzieje i wyzwania związane z życiem konsekrowanym oraz ochroną danych osobowych, to niektóre tematy obrad wyższych przełożonych żeńskich zgromadzeń zakonnych w Polsce. Zebranie plenarne rozpoczęło się we wtorek, 9 kwietnia w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Potrwa do czwartku, 11 kwietnia.

 
Spotkanie Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych rozpoczęło się Mszą św. pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce. Obradom przewodniczy matka Maksymilla Pliszka, służebniczka BDNP, przewodnicząca Konferencji. 
 
Pierwszego dnia siostry spotkały się z bp. Arturem Mizińskim, sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski, który przedstawił aktualne sprawy Kościoła w Polsce. W środę zaś siostry wysłuchają bp. Andrzeja Czai, przewodniczącego Komisji Nauki Wiary KEP, który mówić będzie m.in. o pentekostalizacji.
 
(fot. BP KEP)
 
W ostatnim dniu obrad Mszy św. w Sanktuarium św. Faustyny będzie przewodniczył bp Artur Miziński, a homilię wygłosi bp Jacek Kiciński, przewodniczący Komisji KEP ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Po Eucharystii siostry wysłuchają referatu bp. Kicińskiego o nadziejach i wyzwaniach życia konsekrowanego dziś oraz wystąpienia ks. Piotra Kroczka, Kościelnego Inspektora Danych Osobowych na temat ochrony danych osobowych w zgromadzeniach zakonnych.
 
Zebranie zakończy się w czwartek, 11 kwietnia około południa.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?