Krakowska kuria krytycznie w sprawie wtargnięcia księdza Babiarza do Stowarzyszenia "Wiosna"

(fot. facebook / szlachetna paczka)

- Wydarzenia, jakie miały miejsce wczoraj w siedzibie Stowarzyszenia "Wiosna", wywołały smutek i zażenowanie u wszystkich, którym leży na sercu dobro Stowarzyszenia oraz powodzenie inicjatywy "Szlachetna Paczka" - czytamy w oświadczeniu kurii metropolitalnej w Krakowie.

 

Kanclerz Kurii ubolewając nad sytuacja wyraża nadzieję na "zwycięstwo zdrowego rozsądku" i polubowne zakończenie konfliktu dla dobra dzieł prowadzonych przez Stowarzyszenie "Wiosna" i osób, którym ono pomaga.

 

Publikujemy treść oświadczenia:

 
Oświadczenie w sprawie wydarzeń w siedzibie Stowarzyszenia "Wiosna" w dniu 8 kwietnia 2019 r.
 
Wydarzenia, jakie miały miejsce wczoraj w siedzibie Stowarzyszenia "Wiosna", wywołały smutek i zażenowanie u wszystkich, którym leży na sercu dobro Stowarzyszenia oraz powodzenie inicjatywy "Szlachetna Paczka". Te wrażenia są o tyle silniejsze, że dotyczą organizacji trudnej do przecenienia, jeśli chodzi o zaangażowanie w dobroczynność, oraz o duchownego katolickiego.
 
W tym momencie trudno jest przesądzić ostatecznie, kto jest prezesem Stowarzyszenia "Wiosna", ponieważ postępowanie sądowe w tej sprawie nie zostało zakończone. Jednak nawet gdyby uznać, że jest nim ks. Grzegorz Babiarz, to metody, jakie zostały wykorzystane dla realizacji jego uprawnień, budzą poważne zastrzeżenia i niesmak. Z pewnością też nie przyczyniają się do budowania zaufania wewnątrz Stowarzyszenia oraz dobrej atmosfery wokół niego.
 
Ciągle jednak należy mieć nadzieję na zwycięstwo zdrowego rozsądku, zdolność do dialogu i polubownego zakończenia konfliktu, mając na uwadze dobro Stowarzyszenia "Wiosna", inicjatywy "Szlachetna Paczka" a przede wszystkim osób, które korzystają z ich pomocy. Oby przyczynił się do tego aktualnie przeżywany Wielki Post, czas refleksji i osobistego nawrócenia.
 
ks. Tomasz Szopa
Kanclerz Kurii
 
Kraków, 9 kwietnia 2019 r.
 
***
 
Od lutego trwało zamieszanie w sprawie tego, kto jest prezesem stowarzyszenia "Wiosna". Joanna Sadzik została prezesem Wiosny w październiku 2018 r. Zastąpiła na tym stanowisku ks. Jacka Stryczka, który podał się dymisji po tym, jak Onet opublikował artykuł wskazujący na mobbing w stowarzyszeniu. 
 
 
4 lutego walne zgromadzenie Wiosny odwołało Joannę Sadzik i powołało na prezesa psychoterapeutę, wykładowcę akademickiego ks. Grzegorza Babiarza. 11 lutego Wiosna poinformowała, że Babiarz został odwołany, a Sadzik przywrócona na stanowisko. Zdaniem ks. Babiarza działania 11 lutego były bezprawne. We wtorek 2 kwietnia Joanna Sadzik i jej zarząd został wykreślony z KRS. 
 
 
W poniedziałek 8 kwietnia ks. Grzegorz Babiarz wkroczył do siedziby Stowarzyszenia Wiosna w towarzystwie ochroniarzy. Wcześniej miał wysyłać pracownikom maile, w których groził im zwolnieniami.
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.11

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

pa.glia 18:28:26 | 2019-04-15
nieładnie się zachowuje ten nasłanny przez księdzo-coacha prezes...

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR 05:19:28 | 2019-04-15
czyli ONET nieźle nakłamał... Ciekawe kto tak naprawdę chce przejąć tę akcję.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 11:30:48 | 2019-04-14
Kuria krytycznie a Stryczek i Babiarz przymują z pokorą i dalej jątrzą.

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook