Hiszpania: eutanazja za progiem?

Rząd premiera José Rodrigueza Zapatero zapowiedział, że w marcu przyszłego roku przyjmie ustawę o opiece paliatywnej i godnej śmierci. Hiszpańskie Forum Rodziny ostrzega, że chodzi o ustawę niesprawiedliwą i groźną, będącą promocją eutanazji.

 

Wicepremier Rubalcaba zapewnił, że nie będzie to „ustawa o eutanazji”. Ma ona jedynie zagwarantować ciężko chorym prawo do śmierci „godnej” i „bez cierpienia”. Innego zdania są organizacje prorodzinne.

 

Benigno Blanco, przewodniczący Hiszpańskiego Forum Rodziny, stwierdził stanowczo, że będzie to ustawa głęboko niesprawiedliwa, która jeszcze bardziej podzieli społeczeństwo. Wezwał on katolików by jednoczyli się w obronie życia. „Ustawa, która reguluje eutanazję, uprawnia lekarza do zabicia chorego, a tym samym narusza prawo do życia” – powiedział Benigno Blanco.

 

Zwrócił uwagę na panujący w dzisiejszym społeczeństwie brak wartości. „Mężczyzna i kobieta żyją razem, aby zrodzić bezcenne dobro społeczne, jakim jest życie. Życie jest racją bytu rodziny” – podkreślił przewodniczący Hiszpańskiego Forum Rodziny.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook