Bp Argüello: prawo do życia powinno stać się punktem wyjścia w dyskusjach o aborcji, eutanazji czy śmierci tysięcy imigrantów

(fot. Iglesia en Valladolid / youtube.com)

Ochrona małoletnich, modyfikacja statutów Konferencji Episkopatu Hiszpanii oraz plan formacji w seminariach diecezjalnych to niektóre z tematów obrad wiosennej sesji plenarnej hiszpańskich biskupów. Na konferencji prasowej dziennikarze pytali również o kwestię legalizacji eutanazji, która pojawiła się w dyskusjach polityków.

 
Episkopat Hiszpanii jest pierwszym na świecie, który zwrócił się do Stolicy Apostolskiej z prośbą o pozwolenie na promulgowanie dekretu dla całego hiszpańskiego Kościoła o postępowaniu w przypadku seksualnego wykorzystania małoletnich - podkreślił bp Luis Argüello, rzecznik episkopatu. Ponadto episkopat opracuje specjalne dyrektorium, które będzie zawierało dokładne zasady ochrony małoletnich oraz towarzyszenia ofiarom. W 52-letniej historii Konferencji Episkopatu byłby to szósty dekret generalny.
 
 
Podczas obrad biskupi przyjęli modyfikację Statutów Konferencji Episkopatu Hiszpanii oraz Plan Formacji w hiszpańskich seminariach w oparciu o nową Ratio Fundamentalis Institutionis Sacerdotalis. Zakłada on m.in. przygotowanie wychowawców seminaryjnych, restrukturyzację hiszpańskich seminariów oraz formację stałą duchowieństwa.
 
Biskupi wyrazili również swój sprzeciw wobec fałszywych wiadomości, jakie ukazały się w mediach na temat działalności Ośrodka Poradnictwa Rodzinnego (COFRegina Familiae) w Alcalá de Henares oraz zakłócenia Mszy w miejscowej katedrze przez działaczy LGBT. "Niepokoi nas ponowne manipulowanie prawdą i celowa dezinformacja, co prowokuje «nienawiść», jakiej niby chce się uniknąć lub zadenuncjować" - czytamy w komunikacie.
 
 
Zapytany o możliwość legalizacji eutanazji, o której mówią niektóre partie polityczne, bp Luis Argüello podkreślił, że Kościół opowiada się za życiem. To właśnie prawo do życia powinno stać się punktem wyjścia w dyskusjach o aborcji, eutanazji czy śmierci tysięcy imigrantów na Morzu Śródziemnym. Biskupi zapoznali się też z działalnością poszczególnych komisji oraz dokonali niezbędnych nominacji.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.12

Liczba głosów:

42

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 00:12:39 | 2019-04-07
"prawo do życia powinno stać się punktem wyjścia w dyskusjach o aborcji, eutanazji czy śmierci tysięcy imigrantów na Morzu Śródziemnym." Totalne pomieszanie przyczyn i skutków. Przy aborcji jeden człowiek zabija drugiego, przy eutanazji najczęściej jest samobójstwo lub jak przy aborcji, ale przecież nikt nie działa celowo by zabijać imigrantów, sami podejmują ryzyko i jak mówią twarde dane niewielu z nich ucieka przed wojną. A to bardzo istotna różnica, której sznowny biskup nie zauważa.

Oceń 18 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook