Abp Jędraszewski poprowadzi studentów na Drodze Krzyżowej ulicami Krakowa

(fot. Joanna Adamik / Archidiecezja Krakowska)

Już w niedzielę w Krakowie odbędzie się Akademicka Droga Krzyżowa. Nabożeństwu będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.


Temat przewodni modlitwy brzmi "Moje życiowe decyzje w perspektywie krzyża". Jak mówi ks. Dariusz Talik, diecezjalny duszpasterz akademicki, to ważne, by podejmując życiowe wybory patrzeć na krzyż, gdyż stawia on wymagania.

 

"Krzyż mówi o wysiłku. Mówi też o trudzie wielu sytuacji: ludzki osąd, niesprawiedliwość, odrzucenie. Krzyż przygotowuje na to, co wiąże się z szlachetną decyzją. A ona potrzebuje tej perspektywy jaką jest Chrystus na krzyżu, by była mądra i pełna nadziei" - wyjaśnia. Autorem tegorocznych rozważań studenckiej Drogi Krzyżowej jest bp Janusz Mastalski. Nabożeństwo rozpoczną jego słowa: "Droga to pewna odległość, która ma jakiś początek i koniec. Droga to naznaczenie pewnego celu, bowiem każda z nich gdzieś prowadzi. Z kolei Droga Krzyżowa to propozycja całożyciowa Mistrza z Nazaretu. Ta droga Mesjasza ma być moją drogą, która w konsekwencji prowadzi do Boga".

 

Droga Krzyżowa ulicami miasta pod przewodnictwem metropolity krakowskiego cieszy się co roku wielkim zainteresowaniem studentów. "Młodzi przychodzą tutaj z potrzeby serca, które szuka prawdziwej miłości - tej, której wszyscy jesteśmy głodni. A odkrywać ją można najpełniej stawiając kroki na śladach Zbawcy na Jego najtrudniejszej ścieżce. To pomaga Go naśladować na drogach własnego życia" - podkreśla kapłan.

 

Akademicka Droga Krzyżowa rozpocznie się 7 kwietnia pod kolegiatą św. Anny tuż po Mszy św. o godz. 19:30, a zakończy się pod Oknem Papieskim na ul. Franciszkańskiej około godz. 22:00. Organizatorzy proszą o przyniesienie ze sobą w miarę możliwości świecy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.67

Liczba głosów:

69

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

piotrpolmanski 14:53:30 | 2019-04-03
Podzielam zdanie o. Ludwika Wiśniewskiego, że biskupi ukrywający pedofilów w suttanie powinni zlożyć rezygnację z pełnionej funkcji na ręce Papieża Franciszka. Zatem, abp Jędraszewski powinien dać przykład i następnie pójść drogą krzyżowa, jako pokutujący złoczyńca. Archidiecezja Krakowska zasługuje zdecydowanie na lepszego zarządcę dóbr Pańskich. Obecny prowadzi kościół na manowce i jest najlepszym sposobem na jego rozwalanie i dechrystianizację Polski.    

Oceń 11 87 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?