Bp Balcerek: parafie potrzebują zaangażowania osób świeckich

(fot. Nicole Honeywill / unsplash.com)

Szczególnie ważnym dziełem apostolskim jest katecheza dorosłych i posługa świeckich katechistów w parafii - uważa bp Grzegorz Balcerek. Poznański biskup pomocniczy zwrócił się z apelem o zaangażowanie osób świeckich w Kościele podczas uroczystości 25-lecia parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu.


W homilii bp Balcerek przypomniał dzieje kultu Miłosierdzia Bożego i historię św. Faustyny. "Jak szczęśliwa jest parafia, której patronką jest Matka Boża Miłosierdzia! Ona uprasza wam głębsze zrozumienie tajemnicy miłosierdzia - największego przymiotu Boga. Ona dołącza się do waszych modlitw o miłosierdzie" - mówił biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej.

 

Bp Balcerek podkreślił, że żywotność parafii widać po zaangażowaniu osób świeckich w apostolstwo. "Ta parafia jest żywa, której członkowie nie stoją z boku i oczekują aż będą obsłużeni, ale kiedy się angażują w różne dzieła apostolskie" - zauważył poznański biskup pomocniczy.

 

Parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu została ustanowiona 1 kwietnia 1994 r. Jest to jedyna w archidiecezji poznańskiej parafia mająca za patronkę Matkę Bożą z Ostrej Bramy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.8

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?