Dyplomata palestyński chce wzmocnienia stosunków Watykanu ze światem arabskim

(depositphotpos.com)

Stosunki Watykanu ze światem arabskim są obecnie ważniejsze niż kiedykolwiek przedtem w obliczu amerykańskiej polityki wobec Jerozolimy - uważa ambasador Palestyny przy Stolicy Apostolskiej Issa Kassissieh. "Wspólnie możemy podkreślić przesłanie miłości i tolerancji naszych religii" - napisał w poście dla chrześcijańsko-arabskiego portalu "Abouna" na temat zbliżającej się podróży Franciszka do Maroka.


Zdaniem dyplomaty liczne podróże papieża do krajów arabskich pokazują znaczenie dialogu międzyreligijnego dla pokoju. "Od początku swojego pontyfikatu papież realizuje program, jakim jest budowanie mostów między Wschodem a Zachodem a pokonywanie zła jest jego głównym zadaniem - zaznaczył Kassassieh i dodał, że Palestyna jako historyczna brama między Wschodem a Zachodem, pozostaje istotną częścią tej misji.

 

Dyplomata oskarżył Izrael, że dążąc do ustanowienia Jerozolimy jako miasta wyłącznie żydowskiego, przyczynia się do tego, że staje się ono wylęgarnią ekstremizmu. Z drugiej strony przesłanie płynące z Palestyny jest "silnym wezwaniem do sprawiedliwości, opartym na tych, którzy wierzą w religię jako narzędzie miłości i pokoju".

 

Kassassieh wezwał do umacniania dialogu między światem arabskim a Stolicą Apostolską jako znaku jedności w imię trwałego i sprawiedliwego pokoju. "Ten pokój musi pochodzić z Jerozolimy" - zaznaczył.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?