Pakistańskie chrześcijanki oraz wyznawczynie hinduizmu porywane i zmuszane do porzucenia wiary

(fot. PAP/EPA/ARSHAD ARBAB)

Chrześcijanie Pakistanu apelują do nowych władz tego islamskiego kraju, by wzięły w obronę przedstawicieli mniejszości religijnych. Chodzi szczególnie o młode dziewczęta - chrześcijanki i wyznawczynie hinduizmu, które są porywane i przez przymusowe małżeństwo zmuszane do konwersji na islam. Ten haniebny proceder dotyka rocznie ok. tysiąca dziewcząt.

 

Tylko w ostatnich tygodniach uprowadzone zostały dwie hinduistki, mające 13 i 15 lat oraz 13-letnia chrześcijanka. Dziewczęta zostały zmuszone do poślubienia muzułmanów i tym samym do konwersji na islam. Policja została poinformowana przez ich rodziny o porwaniu, ale nie podjęła żadnych kroków w celu oswobodzenia dziewcząt.

 

"Policja bierze stronę muzułmanów, tak samo jak magistratura, która zniechęca przedstawicieli mniejszości do wchodzenia na drogę prawną przeciw wyznawcom islamu" - wskazuje James Anjum. Jest on katolikiem kierującym Pakistańskim Stowarzyszeniem Nauczycieli z Mniejszości Religijnych. Podkreśla, że nastoletnie chrześcijanki i hinduistki żyją w ciągłym strachu i z tego powodu często ukrywają się w domach, bardzo rzadko wychodząc na ulicę. Niektóre rodziny rezygnują wręcz z posyłania ich do szkoły, co determinuje ich przyszłość.

 

Anjum przypomina, że przed wyborami obecny premier Imran Khan obiecał wziąć w obronę przedstawicieli mniejszości. "Przyszedł czas na wypełnienie wyborczych zobowiązań. Nie można dalej tolerować tego procederu, który jest niczym innym jak łamaniem ludzkich sumień i odbieraniem wolności" - podkreśla Anjum w petycji wystosowanej do premiera Pakistanu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Jan_Marian_Rakieta 05:41:38 | 2019-03-25
Gdzie islam, tam problemy. My dziękujemy.

Oceń 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook