Liban: Wspólnota z Taizé organizuje spotkanie młodych chrześcijan i muzułmanów

(fot. depositphotos.com)

Około 1600 młodych chłopców i dziewcząt z 43 krajów z całego świata jest spodziewanych w Bejrucie na międzynarodowym spotkaniu ekumenicznym, organizowanym przez Wspólnotę z Taizé.

 
Wydarzenie, które potrwa od 22 do 26 marca, przebiegać będzie pod hasłem "Sprawiedliwi będą wzrastać jak cedr libański". Oprócz braci z Francji współorganizatorami zgromadzenia młodych są Kościoły Libanu i Rada Kościołów Bliskiego Wschodu.
 

Pogłębienie korzeni wiary

 

"Głównym celem tego spotkania jest pogłębienie korzeni wiary, nadziei i jedności wśród młodych chrześcijan, ukazując zarazem bogactwo ich różnych Kościołów i tożsamości narodowych" - powiedziała w rozmowie z watykańską agencją misyjną Fides Souraya Bechealany, sekretarz generalna Rady Kościołów Bliskiego Wschodu.

 

Młodych uczestników spotkania gościć będą rodziny libańskie.

 

Wspólne uczczenie Maryi 

 

Program spotkania przewiduje, że 25 marca - w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny - do młodych chrześcijan dołączą też ich rówieśnicy muzułmańscy, aby wspólnie uczcić Maryję, której kult w tym kraju cieszy się dużym powodzeniem także wśród wyznawców islamu.

 

W Libanie od 2010 r. uroczystość ta jest oficjalnie świętem narodowym. Ma to na celu znalezienie punktów stycznych między członkami różnych wspólnot religijnych.

 

Co roku z okazji tego święta w różnych częściach kraju odbywają się uroczystości, wspierane przez organizacje zaangażowane w dialog islamsko-chrześcijański, jak np. grupa Ensemble Autour de Marie (Razem wokół Maryi), prowadząca także spotkania pogłębionej refleksji nad wiarą, którym towarzyszą śpiewy w językach arabskim, łacińskim i aramejskim.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.18

Liczba głosów:

44

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook