Liban: nowy kościół garnizonowy dla sił pokojowych ONZ

(fot. shutterstock.com)

Papież Franciszek ma nadzieję, że nowe miejsce kultu będzie nieustannym zaproszeniem do spotkania z Panem w intymności modlitwy, aby świadczyć o Nim w codziennym życiu, stając się świadkami pokoju i braterstwa. To słowa jakie, w imieniu Ojca Świętego, przesłał watykański sekretarz stanu w okolicznościowym liście z okazji inauguracji nowego kościoła w libańskiej bazie sił pokojowych ONZ.

 

Nowa świątynia powstała w Shama w południowym Libanie, gdzie stacjonują Tymczasowe Siły Zbrojne ONZ w Libanie (UNIFIL). Powstały one 19 marca 1978 r. z powodu ataków na Izrael, jakie z terytorium Kraju Cedrów przeprowadzała Organizacja Wyzwolenia Palestyny. Po ponad 40 latach obecności żołnierze doczekali się swojego kościoła, którego patronami zostali Matka Boża z Góry Karmel oraz św. papież Jan XXIII.

 

Jest to dom dla żołnierzy chrześcijańskich, ale także dla wielu mężczyzn, kobiet i dzieci, których na drodze waszej służby napotykacie i ochraniacie - mówił ordynariusz polowy Włoch w homilii podczas uroczystości konsekracji kościoła. Abp Santo Marcianò zwrócił również uwagę na konieczność szukania jedności pomiędzy prawem i miłością, aby uniknąć skrajności wykluczającego legalizmu oraz irracjonalnego pacyfizmu, który za nic ma najsłabszych. Hierarcha przypomniał również, że patron świątyni, papież Jan XXIII, był kapelanem wojskowym oraz legatem papieskim na koronację Maryi Królowej Libanu.

 

Z okazji konsekracji nowego kościoła swój list gratulacyjny wysłał także szef sztabu włoskiej armii gen. Salvatore Farina. Włoski kontyngent jest najliczniejszym z dwunastu przebywających w Libanie. Liczy około 3 tys. żołnierzy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook