Franciszek prosi, by każdy w czasie Wielkiego Postu modlił się codziennie. "Choćby odrobinę"

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

"Przemienienie Chrystusa ukazuje nam chrześcijańską perspektywę cierpienia. Jest ono przejściem koniecznym, ale przemijającym" - powiedział Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

 

Papież zachęcił, abyśmy w Wielkim Poście "wychodzili z Jezusem na górę" i zrobili miejsce dla modlitwy serca i kontemplacji słowa Bożego.

 

5 porad papieża na Wielki Post <<

 

Franciszek nawiązał do dzisiejszej Ewangelii mówiącej o Przemienieniu Pańskim na Górze Tabor, w którym Jezus daje uczniom: Piotrowi, Jakubowi i Janowi przedsmak chwały zmartwychwstania: skrawek nieba na ziemi. Przypomniał, że obok Jezusa pojawiają się Mojżesz i Eliasz, którzy rozmawiają z Nim o Jego bliskim "exodusie", to znaczy o Jego wydarzeniu paschalnym - śmierci i zmartwychwstaniu a Piotr mówiąc: "Mistrzu, dobrze, że tu jesteśmy" chciałby, żeby to wydarzenie łaski nigdy się nie skończyło!

 

Papież zaznaczył, że przemienienie dokonuje się w bardzo konkretnym momencie misji Chrystusa, gdy wyznał uczniom, że musi "wiele wycierpieć, będzie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie". "Będzie to również droga uczniów: nikt nie przechodzi do życia wiecznego, jeśli nie idąc za Jezusem, niosąc swój własny krzyż w życiu doczesnym" - wyjaśnił Ojciec Święty.

 

Podkreślił, że przemienienie Chrystusa ukazuje nam chrześcijańską perspektywę cierpienia. Jest ono przejściem koniecznym, ale przemijającym. "Ukazując swoją chwałę, Jezus zapewnia nas, że krzyż, próby, trudności, z którymi się zmagamy, mają swoje rozwiązanie i przezwyciężenie w wydarzeniu paschalnym" - wyjaśniał Franciszek i dodał: "Dlatego w tym Wielkim Poście także i my wychodzimy z Jezusem na górę!".

 

Papież zachęcił, abyśmy w Wielkim Poście zrobili miejsce dla modlitwy serca i kontemplacji słowa Bożego: "Pozostańmy chwilę w skupieniu, każdego dnia odrobinę, utkwijmy nasze spojrzenie wewnętrzne na Jego obliczu i pozwólmy, by Jego światło nas przenikało i promieniowało w naszym życiu".

 

"Modlitwa w Chrystusie i w Duchu Świętym przemienia osobę od wewnątrz i może oświecić innych oraz otaczający świat" - zapewnił papież i zachęcił: "Kontynuujemy z radością naszą drogę wielkopostną. Uczyńmy miejsce dla modlitwy i słowa Bożego".

 

Na zakończenie wezwał: "Niech Dziewica Maryja uczy nas trwać z Jezusem, nawet jeśli Go nie rozumiemy ani nie rozumiemy Jego dróg. Ponieważ tylko trwając z Nim ujrzymy Jego chwałę".

 

Po zakończeniu refleksji poprosił wszystkich o modlitwę w intencji ofiar zamachu na meczety w Nowej Zelandii.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.71

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook