Kondolencje przewodniczącego KEP dla wspólnoty muzułmańskiej w Christchurch

(fot. bp kep / youtube)

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki skierował kondolencje na ręce przewodniczącego Konferencji Katolickich Biskupów Nowej Zelandii, prosząc o przekazanie wyrazów współczucia wspólnocie muzułmańskiej w Christchurch, z powodu zamachu terrorystycznego, w wyniku którego życie straciło 49 osób.

 

"W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce zapewniam o naszej modlitwie w intencji ofiar, ich rodzin i wszystkich, którymi wstrząsnęło to wydarzenie" - napisał w piątek w liście kondolencyjnym abp Gądecki.

 

Hierarcha przekazał również zapewnienie o duchowej bliskości i wsparciu tym, których "ten haniebny czyn napełnił lękiem i niepewnością co do swojego bezpieczeństwa".

 

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podkreślił w nim, że "każda przemoc powinna spotkać się ze słowami najwyższego potępienia oraz ze stanowczą reakcją ze strony władz lokalnych oraz wspólnoty międzynarodowej".

 

Abp Gądecki wyraził też ufność, że dzięki wspólnemu wysiłkowi i modlitwie ludzi dobrej woli, świat, w którym żyjemy, stanie się jeszcze bardziej bezpieczny i przyjazny dla wszystkich.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook