Ojciec Żak: nie ma dowodu na związek homoseksualizmu z wykorzystywaniem seksualnym małoletnich

(fot. episkopat.pl)

Nie ma żadnego dowodu naukowego na to, żeby powiedzieć, że sprawcami wykorzystywania seksualnego małoletnich są przede wszystkim osoby o orientacji czy skłonnościach homoseksualnych - powiedział w czwartek koordynator ds. ochrony dzieci i młodzieży KEP o. Adam Żak.

 
W czwartek zaprezentowano dane o zgłoszeniach przypadków wykorzystania seksualnego małoletnich, które Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski otrzymał od diecezji i zakonów. Opracowały je Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego i Centrum Ochrony Dziecka. Z danych wynika m.in., że wśród ofiar, we wszystkich zgłoszonych przypadkach, łącznie małoletni płci męskiej stanowili 58,4 proc., a małoletni płci żeńskiej 41,6 proc.
 
Podczas konferencji prasowej autorzy raportu byli proszeni o komentarz do tego, że wśród ofiar przeważali chłopcy.
 
"Jeśli chodzi o wykorzystywanie seksualne małoletnich, nie ma w tej chwili żadnego dowodu naukowego na to, żeby powiedzieć, że sprawcami są przede wszystkim osoby o orientacji czy skłonnościach homoseksualnych" - podkreślił o. Żak.
 
 
"Monokauzalne modele wyjaśniające bardzo skomplikowane procesy psychiczne, środowiskowe i kulturowe po prostu są skazane na niepowodzenie i mają charakter szukania (...) prostego wyjaśnienia bardzo skomplikowanych rzeczy" - powiedział.
 
Dodał, że z różnych badań wynika, że w grupie duchownych dopuszczających się przemocy seksualnej wobec małoletnich "jest szczególnie dużo osób, które doświadczyły przemocy, w tym również seksualnej, w swojej historii osobistej". "Musimy przyjąć, że są to zjawiska o wiele bardziej skomplikowane, niż się wydaje" - podkreślił.
 
Wskazał, że przyczyną takich zachowań - wskazywaną przez specjalistów - często jest niedojrzałość psychoseksualna.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.1

Liczba głosów:

214

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

RobRoy 14:04:33 | 2019-03-15
O jakie dowody, jakiej dyscypliny naukowej  szanownemu ojcu chodzi? Bo rozumiem, że statystykę ojciec wyłącza z obszaru nauki.

Oceń 31 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

koru 12:56:56 | 2019-03-15
Akhem - przy standardowej reprezentacji 2-3% homoseksualistów w populacji ofiar wśród chłopców powinno być również 2-3%, a nie 58%.

Oceń 34 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

poziom 21:48:41 | 2019-03-14
Te argumenty ks.Żaka to jakaś kompletna żenada. Same niecenzuralne słowa mi się cisną na usta. 
Nie wiem czym się ksiądz kierował, ale mi osobiście podniósł ciśnienie. Mam nadzieję, że to nie dbałość o homoseksualne lobby nim kierowała, ale trudno nie mieć takich myśli.
To, że jakieś zjawisko może być skomplikowane to nie znaczy, że nic nie wolno nam mówić i mamy udawać, że jesteśmy ślepi i głusi.

Oceń 48 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

asdf12 20:22:39 | 2019-03-14
To się w głowie nie mieści jaka jest walka aby księży gejów usprawiedliwiac i nie mieszać z pedofilią  A PRZECIEŻ AP PAWEŁ W LIŚCIE DO RZYMIAM WPROST OKREŚLA ŻE CZYNY GEJÓW SA ZBOCZENIEM :
''24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.
29 7 Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; 30 potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, 31 bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. 32 Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.
«« Rz 1  »»''
ZATEM JAK KSIĄDZ KTÓRY JEST GEJEM MOŻE SPRAWOWAĆ JAKĄKOLWIEK FUNKCJĘ W KK.

JAK MOŻNA TAK ŁGAĆ WOBEC TYCH POWYŻSZYCH SŁÓW (Rz 1)

Oceń 25 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

wiktorkowal 18:39:54 | 2019-03-14
Tak, tak, 6 nie jest większe od 4, powiada jeziuta. Zwraca też uwagę, że w grupie duchownych dopuszczających się pedofilii jest szczególnie dużo osób, które same doświadczyły seksualnej przemocy. Rozumiem, że ci księża to prawdopodobnie ofiary katechetek, bo wiązanie tego z  homoseksualizmem byłoby monokauzualnym modelem wyjaśniającym.

Oceń 204 19 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?