"Rozmowy dotyczyły współpracy na rzecz pokoju na świecie". Premier Morawiecki spotkał się z kard. Pietro Parolinem

(fot. PAP/Paweł Supernak)

W 100. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych Polski ze Stolicą Apostolską, premier Mateusz Morawiecki gościł w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów watykańskiego sekretarza stanu kard. Pietro Parolina.


Spotkanie - jak poinformowała w swoim komunikacie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - "było okazją do rozmów i zacieśnienia stosunków, jakie od lat łączą Polskę z Watykanem"."Rozmowy dotyczyły współpracy na rzecz pokoju na świecie i poprawy sytuacji najbardziej potrzebujących" - napisano w komunikacie.

 

Są to trzecie z kolei odwiedziny kard. Pietro Parolina w Polsce. Poprzednio purpurat złożył wizytę w miejscach związanych ze św. Janem Pawłem II i odprawił Mszę św. za Ojczyznę z okazji 25 lat wolności, a także uczestniczył jako legat papieski w obchodach 1050. rocznicy Chrztu Polski w 2016 r. w Gnieźnie i Poznaniu.Tegoroczny jubileusz łączy się z 6. rocznicą wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową oraz 100. rocznicą pierwszego zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.Na zakończenie obchodów, premier Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystej Mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.6

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook