"Trzymacie szatana w kieszeni". Arcybiskup ostrzegł wiernych w czasie Mszy świętej

Karol Wilczyński
(fot. Deposit Photos)

Abp Sebastian Shaw, ordynariusz archidiecezji Lahore, zaapelował do wiernych, by ograniczyli używanie smartfonów w czasie Wielkiego Postu. "To ma być czas pokuty" - przypomniał hierarcha.

 

W czasie homilii cytowanej przez agencję Asia News wygłoszonej w piątek, 8 marca, zaproponował on wiernym codziennie "godzinny post od smartfonów, by walczyć z rozproszeniami w czasie drogi krzyżowej czy niedzielnej Mszy św.".

 

Abp Shaw dodał również: "telefony komórkowe są jak szatan wciśnięty do waszych kieszeni. I jeszcze przychodzicie z nim do kościoła!".

 

5 rzeczy, które zabierają nam smartfony >>

 

Hierarcha wskazał, że uzależnienie od smartfonów jest jak uzależnienie od narkotyków i innych używek. "Niektórzy wysyłają smsy nawet w czasie modlitwy" - mówił.

 

Abp Shaw mówił również o tym, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, z jakimi zagrożeniami wiąże się korzystanie z internetu - szczególnie dotyczy to Pakistanu, w którym dostęp do smartfonów i sieci ma wiele niewykształconych osób.

 

Czy też spędzisz nad swoim smartfonem 10 lat swojego życia? >>

 

Apel ordynariusza Lahore podjął również bp Samson Shukardin, ordynariusz Hajdarabadu (prowincja Sindh): "choć [smartfony] są świetnym źródłem informacji (…), to niepohamowane użytkowanie jest bardzo niebezpieczne". Biskup wskazał z jednej strony na szkodliwe dla naszych ciał promieniowanie (współczynnik SAR), które wytwarzają niektóre smartfony, ale z drugiej powiedział, że "niektórzy używają ich do złych celów".

 

Wielokrotnie pisaliśmy na DEON.pl o tym, że smartfony i media społecznościowe zostały zaprojektowane tak, by uzależniać nas od świeżego dopływu dopaminy, hormonu nagrody. Tutaj przeczytasz o tym więcej >>

 

* * *

 

Gdzie diabeł nie mówi dobranoc. Czyli jak poprawnie rozmawiać o szatanie? | Posłuchaj najnowszych rekolekcji wielkopostnych DEON.pl --> znajdziesz tam filmy z egzorcystami, publikacje książkowe, medialne, rekolekcje i konferencje z milionami wyświetleń, w czasie których mówi się o tym, co diabeł powiedział w czasie egzorcyzmu. Kliknij tutaj >>

 

Karol Wilczyński - redaktor portalu DEON.pl. Prowadzi projekt "Przyjąć przybysza". Współtwórca islamistablog.pl oraz inicjatywy Rethinking Refugees. Pisał reportaże z Syrii w 2017 roku

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.5

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook