Organizatorzy watykańskiej sesji spotkali się z przedstawicielami organizacji ofiar molestowania

(fot. shutterstock.com)

Organizatorzy watykańskiej sesji na temat ochrony małoletnich w Kościele spotkali się z przedstawicielami organizacji zrzeszających ofiary wykorzystywania przez duchownych - podaje amerykański portal Crux.


Spotkanie miało miejsce w Instytucie Maria Bambina, w pobliżu Watykanu, a z przedstawicielami wspomnianych organizacji spotkali się kard. Blase Cupich z Chicago, abp Charles Scicluna z Malty, ks. Federico Lombardi SJ oraz niemiecki jezuita ks. Hans Hans Zollner, który kieruje Centrum Ochrony Małoletnich na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.

 

Jak podaje Crux, 12 przedstawicieli organizacji zrzeszających ofiary wykorzystywania przez duchownych, w tym m.in. Peter Isley i Phil Saviano domagali się ujawnienia dokumentacji Kongregacji Nauki Wiary z nazwiskami duchownych wydalonych z kapłaństwa a także przekazanych do Watykanu opinii ich biskupów. Podano, że w skład delegacji wchodził także Juan Carlos Cruz z Chile, ofiara byłego księdza Fernando Karadimy, którego wypowiedź zarejestrowaną na wideo uczestnicy watykańskiego spotkania usłyszą w czwartek, 21 lutego. Innym z uczestników był Hiszpan, Miguel Angel Hurtado.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 18:07:13 | 2019-02-20
Ks. prof. Kobyliński: Żeby skutecznie walczyć z pedofilią potrzebna jest zmiana mentalności.

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-pedofilia-w-kosciele/aktualnosci/news-ks-kobylinski-zeby-skutecznie-walczyc-z-pedofilia-potrzeba-z,nId,2844304

Oceń 3 25 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook