Portugalia: Kościół na Maderze apeluje o pomoc dla Wenezueli

(PAP/EPA/SCHNEYDER MENDOZA)

Nowy biskup Funchal Nuno Brás, a także księża pracujący na Maderze zaapelowali do wiernych o modlitwę oraz wsparcie materialne dla Wenezueli, w której mieszkają tysiące osób urodzonych na tej portugalskiej wyspie.

 

Ordynariusz maderskiej diecezji wyznał, że sytuacja w Wenezueli "martwi go osobiście jako Portugalczyka", a szczególnie jako biskupa Funchal, z którego pochodzi wielu obywateli Wenezueli. - Musimy wesprzeć wenezuelską Caritas oraz struktury tej organizacji w krajach sąsiadujących z Wenezuelą - powiedział bp Bras, który od niedzieli kieruje maderskim Kościołem.

 

Szacuje się, że w Wenezueli mieszka 400 tys. obywateli Portugalii lub osób mających swoje korzenie w tym kraju. Po uznaniu przez władze w Lizbonie 4 lutego za tymczasowego prezydenta Wenezueli Juana Guaidó rząd Portugalii obawia się o represje wobec swoich rodaków ze strony reżimu dotychczasowego przywódcy tego kraju Nicolasa Maduro.

 

Pod koniec stycznia minister obrony Portugalii João Gomes Cravinho ujawnił, że jego resort prowadził rozmowy z władzami Hiszpanii, Francji i Włoch na temat ewentualnego wysłania wojsk do Wenezueli. Członek socjalistycznego gabinetu Antonio Costy wyjaśnił, że żołnierze mieliby chronić licznych w Wenezueli Portugalczyków.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook