Kard. Onaiyekan o wyborach i kolejnej masakrze w Nigerii

(fot. PAP/EPA/STR)

Nie rozumiemy, co się stało, że wybory prezydenckie i parlamentarne zostały przełożone. Zapewniano nas, że wszystko zostało dobrze przygotowane do ich przeprowadzenia. Dla Nigerii to powód do wstydu, wygłupiliśmy się przed światem - powiedział metropolita Abudży, komentując zaistniałą sytuację.

 

Zdaniem kard. Johna Olorunfemi Onaiyekana, na podjęcie takiej decyzji nie wpłynęły wczorajsze starcia w stanie Kaduna, w północno-wschodniej części kraju, w których zginęło 66 osób, w tym 22 dzieci. W Nigerii niemal każdego dnia dochodzi do morderstw, starć między różnymi grupami zbrojnymi, stąd ta ostatnia masakra wpisuje się w ciąg wydarzeń trwających od dłuższego czasu.

 

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego nigeryjski hierarcha wskazał na neutralność Kościoła w wyborach. Zaapelował też do wiernych o uczciwe i sprawiedliwe życie.

 

"Kościół apeluje do wiernych, aby zachowali spokój, ale zarazem by byli stanowczy i nie tracili nadziei. Ponadto w naszych kościołach prowadzona jest kampania duchowa, modlimy się w intencji dobrych wyborów" - mówi duchowny.

 

"Kościół nie wskazał żadnej partii, aby ją popierać i na nią głosować. Pozostawiliśmy wolność naszym wiernym w wyborze partii i kandydatów. Niezależnie od tego, jaka byłaby to partia, katolik powinien być osobą, która idzie drogą pokoju, uczciwości i sprawiedliwości" - dodaje kardynał Onaiyekana.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook