Katalonia: biskupi proszą o wybaczenie ofiary wykorzystywania seksualnego

(fot. Danil Sorokin // Unsplash)

Katalońscy biskupi w specjalnym komunikacie proszą o przebaczenie ofiary wykorzystywania seksualnego przez duchownych. O możliwych przypadkach takich przestępstw w Katalonii pisała ostatnio miejscowa prasa.

 

"Kościół będzie działał z determinacją, aby chronić dzieci oraz dorosłych - eliminując każdy przejaw złej tolerancji bądź ukrywania - by wykorzenić z naszych wspólnot i z naszego społeczeństwa kulturę wykorzystywania seksualnego, ekonomicznego, władzy i sumienia" - czytamy w komunikacie.

 

Reagując na przypadki wykorzystania seksualnego nieletnich przez "osoby zakonne lub kapłanów", o których donosi miejscowa prasa, biskupi zapowiadają podjęcie stanowczych kroków, aby takie sytuacje więcej się nie powtórzyły.

 

"Prosimy o przebaczenie ofiary, które zostały naznaczone na całe życie, i solidaryzujemy się z ich bólem; a także wszystkie osoby, które te fakty zgorszyły i zachwiały ich zaufanie do Kościoła". Katalońscy biskupi "stanowczo potępiają" wykorzystywanie seksualne nieletnich oraz "kulturę, która mu sprzyja bądź je usprawiedliwia".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 16:23:47 | 2019-02-19
Kolejne kroki w sakramencie pokuty to: rachunek sumienia, spowiedź, żal za grzechy, pokuta, zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu. Wybaczenie ofiar później.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook