Poznań: szkolenie dla kleryków o ochronie małoletnich przed wykorzystaniem seksualnym

(fot. wideonet / shutterstock)

Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu zorganizowało spotkanie formacyjne dotyczące ochrony małoletnich. "Naszym celem jest poznanie problematyki wykorzystania seksualnego oraz wdrożenie odpowiednich zasad prewencji" - mówi KAI ks. Szymon Stułkowski.

 

Rektor poznańskiego seminarium duchownego podkreśla, że szkolenie jest odpowiedzią na normy Watykanu oraz wytyczne Konferencji Episkopatu Polski dotyczące budowania bezpiecznej przestrzeni duszpasterskiej w Kościele, wolnej od jakichkolwiek nadużyć na tle seksualnym.

 

Tematyka szkolenia objęła takie zagadnienia, jak rozwój psychoseksualny człowieka a problematyka zaburzeń preferencji seksualnych, skutki bezpośrednie i długofalowe wykorzystania seksualnego u dzieci i osób dorosłych, czy procedury postępowania w przypadku ujawnienia przypadków nadużyć w środowisku kościelnym.

 

Szkolenie w poznańskim seminarium duchownym prowadził ks. dr Wojciech Rzeszowski, teolog i psychoterapeuta, dyrektor Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Gnieźnie.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.23

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Oriana 15:33:10 | 2019-02-13
@Ewa
Należy się sprostowanie - artykuł, na który się powołujesz był napisany 7 lat temu: "Dziś mamy 2012 rok, a abp Juliusz Paetz w środę uczestniczył w konferencji Episkopatu Polski na temat pedofilii." 

Paetz miał obrońców nie tylko w Kościele, jego przyjacielem był najbogatszy Polak, Jan Kulczyk, dyrektor opery, S. Pietras. Bywalcy filharmonii poznańskiej pamiętają tych trzech panów siedzących zazwyczaj w pierwszym rzędzie. W obronie Paetza wystąpili również rektorzy prawie wszystkich uczelni poznańskich, no i bp Jędraszewski. Natomiast ksiądz Tomasz Węcławski, ówczesny dziekan Wydziału Teologicznego UAM, który występował w obronie kleryków, a przeciwko abp Paetzowi, przestał być dziekanem Wydz. Teologicznego, wytąpił ze stanu duchownego i dokonał apostazji. To jego spotkały poważniejsze konsekwencje niż arcybiskupa.
Myślę jednak, że po tych wszystkich ujawnionych skandalach pedofilskich mentalność się zmienia.

Oceń 1 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 14:14:54 | 2019-02-13
"Błędne koło Kościoła. Biskup oskarżany o pedofilię był na konferencji o pedofilii".

https://natemat.pl/5901,bledne-kolo-kosciola-biskup-oskarzony-o-molestowanie-byl-na-konferencji-o...

Oceń 5 24 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Jan_Marian_Rakieta 19:45:37 | 2019-02-12
Czy na szkoleniu był Juliusz Paetz i biskupi którzy go bronili?

Oceń 11 44 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook