Zmarł brat Andrzej Pastuła OP. Znali go potrzebujący i wszyscy wierni z bazyliki Świętej Trójcy

(fot. dominikanie.pl)

9 lutego w klasztorze krakowskich dominikanów zmarł brat Andrzej Pastuła OP.

 

Brat Andrzej przez wiele lat pełnił posługę zakrystianina w krakowskim klasztorze. Wspomina go wielu wiernych, a współbracia dodają, że "cierpliwie i ze współczuciem traktował potrzebujących, których wspierał nie tylko materialnie, ale także zawsze miał dla nich słowo otuchy i umocnienia". Znali go wszyscy ubodzy i potrzebujący.

 

"Kilka miesięcy temu na lewej powiece Andrzeja pojawiło się zgrubienie, które utrudniało mu zamykanie oka. Wyglądało trochę jak jaskra, więc nikt - włączając Andrzeja - za bardzo się tym nie przejął" - pisze o. Jarosław Kupczak OP na swoim blogu.

 

"Dopiero kilka tygodni temu, kiedy wspólnie jedliśmy spóźnioną kolację w klasztornej kuchni i kiedy zapytałem go, jak przebiega leczenie odpowiedział: «No wiesz, jak przy tego rodzaju chorobach. To musi trwać»" - dodaje dominikanin, ale nowotwór u brata Andrzeja postępował bardzo szybko.

 

Brat Pastuła towarzyszył wielu zmarłym już dominikanom w ostatniej drodze do Pana. "Andrzej dostał łaskę szybkiej śmierci. Jakby jego podopieczni powiedzieli do niego z nieba: Pomogłeś nam w tym przejściu. Chcemy, żebyś już był z nami. Żebyś świętował. Wystarczy Twojej pracy" - dodaje dominikanin.

 

Pogrzeb śp. br. Andrzeja Pastuły OP odbędzie się w środę w krakowskiej bazylice Świętej Trójcy. O godzinie 11.30 zostanie odmówiony różaniec w intencji zmarłego, a o godzinie 12.00 rozpocznie się Msza św. pogrzebowa.
 
Br. Andrzej Pastuła spocznie w grobowcu zakonnym na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MarzenaD 13:56:26 | 2019-02-11
Zbyt szybka śmierć, ale zostawia po sobie tak dobre wspomnienie. 
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie. 

Oceń 7 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook