Ks. Di Noto: 20 mln dzieci ofiar nadużyć seksualnych w Europie

(fot. shutterstock.com)

Założyciel włoskiego stowarzyszenia "Meter", która od 23 lat niesie pomoc ofiarom nadużyć i wszelkich form wykorzystywania podkreśla, że wykorzystywanie małoletnich jest zjawiskiem globalnym i tylko w Europie dotyczy ok. 20 mln osób

 
Specjalna modlitwa napisana przez ofiary nadużyć seksualnych będzie towarzyszyła tegorocznym obchodom Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. We Włoszech jego obchodom będzie towarzyszyło hasło "TutelAmi", czyli "Chroń miłością", a uczestnicy obchodów wezmą udział w modlitwie "Anioł Pański" z papieżem Franciszkiem.
 

Założyciel włoskiego stowarzyszenia "Meter", która od 23 lat niesie pomoc ofiarom nadużyć i wszelkich form wykorzystywania podkreśla, że wykorzystywanie małoletnich jest zjawiskiem globalnym i tylko w Europie dotyczy ok. 20 mln osób. "Jest to zjawisko dotykające całego społeczeństwa, a nie - jak to się często próbuje przedstawiać - wyłącznie ludzi Kościoła, tym bardziej ważne jest udzielanie wsparcia ofiarom. O doświadczonym nadużyciu nie da się zapomnieć, ono stanowi część dalszego życia, ponieważ powoduje, że nadużycie zabija jakąś część serca ofiary" - podkreśla ks. Fortunato Di Noto.

 

Włoski kapłan wskazuje na wagę tego, że modlitwę na tegoroczny Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci napisały właśnie osoby, które same doświadczyły takiego dramatu. Jej tekst trafi do wszystkich krajów Europy. "Z własnego doświadczenia wiem, że poranione ofiary nie obwiniają Kościoła, ale konkretnych ludzi. Szczególny żal mają do tych, którzy ich nie chcieli wysłuchać i udzielić im wsparcia. Zdecydowane działania ostatnich papieży w walce z pedofilią pokazują, że pomoc ofiarom i troska o ochronę nieletnich nie stanowią jedynie przejściowej mody, ale są stałym zaangażowaniem Kościoła" - podkreśla ks. Di Noto.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.94

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 17:11:50 | 2019-02-10
Tomasz Sekielski: "[Polski] Kościół musi rozliczyć się z ukrywania przestępców seksualnych"

https://www.youtube.com/watch?v=-sAnMs5uB6g

Oceń 5 36 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 16:55:12 | 2019-02-10
Zawsze gdy czytam takie informacje, to chciałbym wiedzieć coś na temat źródeł. Jakieś badania, statystyki. Gdzie to znaleźć?

Oceń 42 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook