Kard. Parolin: w kwestii Wenezueli powinny podjąć kroki obie zainteresowane strony

(fot. Drop of Light/Shutterstock.com)

W rozwiązaniu kryzysu w Wenezueli powinny podjąć kroki przede wszystkim obie zainteresowane strony. Podkreślił to 8 lutego w wypowiedzi dla stacji telewizyjnej TV2000 sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin stwierdzając, że "należy to uczynić na miejscu, zanim Stolica Apostolska zdecyduje się być uczestnikiem dialogu".

 

Zapytany, czy Watykan mógłby uznać konserwatywnego przewodniczącego parlamentu Juana Guaidó jako tymczasowego prezydenta, kard. Parolin powiedział, że "papież wyraźnie dał do zrozumienia, iż Stolica Apostolska dotychczas nie zajmuje stanowiska". Na razie Stolica Apostolska zajmuje stanowisko "pozytywnej neutralności". W żadnym razie nie można tego tłumaczyć jako obojętność osoby, "która przez okno i obserwuje co się dzieje".

 

Niezbędna postawa 

 

Taka postawa jest niezbędna, aby móc podjąć się mediacji pomiędzy stronami konfliktu, tłumaczył kard. Parolin dodając, że papieżowi zawsze chodzi o to, aby szukać pokojowych rozwiązań.W rozmowie z dziennikarzami w drodze powrotnej z Abu Zabi do Rzymu Franciszek potwierdził, że Stolica Apostolska byłaby gotowa podjąć się roli ewentualnego mediatora. Papież przyznał, że wie o liście od dotychczasowego prezydenta Nicolasa Maduro. Podkreślił, że aby można było podjąć "ostatni krok" w wysiłkach dyplomatycznych, czyli mediacje, "muszą o to poprosić obie strony", obie strony muszą okazać dobrą wolę.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Mawak 22:58:26 | 2019-02-09
Niech mordowani też podejmą jakieś działania, żeby nie być mordowanym.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook