Pracownicy Wiosny chcą się spotkać z walnym zgromadzeniem stowarzyszenia

(fot. facebook.com / Szlachetna Paczka)

Pracownicy Wiosny chcą się spotkać z walnym zgromadzeniem stowarzyszenia. Specjalny list wystosowany do walnego zgromadzenia jest reakcją części pracowników na odwołanie Joanny Sadzik ze stanowiska prezesa.

 

Pracownicy piszą, że nie rozumieją decyzji walnego zgromadzenia i domagają się "szczerej rozmowy". "Powagę sytuacji podkreśla skala kryzysu, zarówno wewnątrz jak i w zewnętrznym otoczeniu organizacji: deklaracje o chęci odejścia z Wiosny wolontariuszy i pracowników, nerwowa atmosfera w relacjach z partnerami biznesowymi, liczne publikacje w mediach i komentarze w mediach społecznościowych" - czytamy w liście.

 

Jak wskazują, nowy prezes ks. Grzegorz Babiarz, pytany o wiele kwestii dotyczących zarówno przyszłości i wizji rozwoju Wiosny, jak i bieżącej pracy operacyjnej, odsyła ich do "decyzji Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia już podjętych i tych, które mają zapaść w najbliższym czasie".

 

Zmiany w Stowarzyszeniu "Wiosna". Nowym prezesem znajomy księdza Stryczka? >>

 

Pracownicy Wiosny chcą też, aby przed podejmowaniem decyzji walne zgromadzenie brało pod uwagę ich głos. Treść listu opublikował portal RMF24.

 

W czwartek w Wiośnie poinformowano PAP, że jeszcze tego dnia stowarzyszenie wyda oficjalne, stosowne oświadczenie w związku z ostatnimi informacjami RMF FM nt. podania się do dymisji zarządu Wiosny - dymisja ta miała być gestem solidarności z odwołaną w poniedziałek Joanną Sadzik.

 

W poniedziałek decyzją walnego zgromadzenia ks. Grzegorz Babiarz zastąpił na stanowisku prezesa Wiosny Joannę Sadzik, która została odwołana po czterech miesiącach sprawowania funkcji. Wcześniej Sadzik była dyrektorem Szlachetnej Paczki. Stanowisko zajęła po rezygnacji ks. Jacka Stryczka. Sadzik nie odbiera telefonów.

 

We wrześniu ks. Jacek Stryczek, założyciel Wiosny, zrezygnował z funkcji prezesa stowarzyszenia - decyzja była podyktowana doniesieniami portalu Onet o mobbingu w stowarzyszeniu. W reportażu wypowiadali się byli i obecni współpracownicy ks. Stryczka. Publikacja opisuje obraźliwe względem pracowników zachowania prezesa Wiosny. W drugim tekście portalu - wywiadzie ks. Stryczek odpiera zarzuty o mobbing.

 

Sprawą stowarzyszenia Wiosna zajmuje się prokuratura. Akta sprawy zawierają materiały z przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Pracy kontroli w stowarzyszeniu. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko poinformował PAP, że postępowanie wciąż trwa, przesłuchiwani są świadkowie.

 

"(…) trudno aktualnie określić, ile jeszcze osób zostanie przesłuchanych, wyniki przesłuchań jednych świadków wskazują bowiem na zasadność wykonania czynności z udziałem kolejnych" - wyjaśnił rzecznik Prokuratury Okręgowej. Jak dodał, nie można w tej chwili określić, jak długo potrwa dochodzenie w sprawie. Hnatko podkreślił też, że dochodzenie nie jest prowadzone przeciwko osobie, a w sprawie.

 

"Cześć, czy to prawda?". Jak się pracuje z księdzem Jackiem Stryczkiem >>

 

Stowarzyszenie Wiosna rozpoczęło działalność w 2001 r. Początek stowarzyszeniu dała grupa studentów duszpasterstwa akademickiego WIO (Wspólnota Indywidualności Otwartych). Najważniejszy projekt stowarzyszenia - Szlachetna Paczka - z roku na rok rozwijał się, pomoc otrzymywało coraz więcej rodzin. W pierwszej edycji 30 ubogich rodzin dostało prezenty, w 2017 r. - ponad 20 tys. rodzin. W ostatniej, 18. edycji akcji, czyli po aferze związanej z mobbingiem, pomoc trafiła do 17 tys. rodzin. Wiosna realizuje także inne akcje dobroczynne, edukacyjne, np. Akademię Przyszłości.

 

Ks. Grzegorz Babiarz (ur. 17 września 1974 r.) jest doktorem teologii, przygotowuje też pracę doktorską z zakresu filozofii, jest wykładowcą akademickim. Studiował też m.in. neurobiologię i kognitywistykę. Koordynował wprowadzenie Katedry Wawelskiej do Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego (Avinion 2008-2009). W latach 2012-2017 pełnił obowiązki wychowawcy i prefekta studiów Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zarządzał grupą kleryków podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Pracował w wielu parafiach w Polsce, a także za granicą (m.in. w Kanadzie, USA, Francji, Niemczech i we Włoszech). Zna język angielski, rosyjski, niemiecki, włoski, francuski, hiszpański, grekę i łacinę. Ks. Grzegorz Babiarz ukończył kurs psychoterapii. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jest aktywnym psychoterapeutą i prowadzi swój gabinet.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 15:25:41 | 2019-02-07
Najpierw ks. Jacek Stryczek zrobił w Wiośnie trzęsienie ziemi teraz ks. Grzegorz Babiarz sprowdziłna Wiosnę paraliż... 

Oceń 4 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook