Prymas: zachęcam młodzież w Polsce, by łączyła się duchowo z Panamą

(fot. twitter / Archidiecezja Gnieźnieńska)

Zachęcam młodych, którzy pozostali w Polsce do tego, żeby wspólnie, może np. w kilkuosobowych grupach, zbierali się by śledzić to, co dzieje się w panamskich diecezjach i łączyć się z nami w modlitwie i oczekiwaniu na papieża Franciszka - zachęca abp Wojciech Polak.

 

Prymas Polski bierze udział w Dniach w Diecezji Chitré, wspólnie z młodymi Polakami i młodzieżą z kilkunastu krajów. W rozmowie z KAI powiedział, że pielgrzymi zostali przyjęci w Chitré z wielką serdecznością i hojnością, co wzrusza i zaskakuje młodych pielgrzymów.

 

"Ja zamieszkałem w domu osiemdziesięcioletniej pani, której dorosłe już dzieci pracują m.in. w bankowości i w sektorze rolnictwa. Gospodyni nam towarzyszy, bierze z nami udział w spotkaniach, troszczy się o nas. Ta serdeczność, to doświadczenie nas wszystkich, którzy przyjechaliśmy do Chitré. Wszyscy młodzi zamieszkali tu w rodzinach".

 

Zobacz pozdrowienia Prymasa i bpa Rafaela Valdivieso:

 
 
Podkreśla, że serdeczność gospodarzy i radość z przybycia młodzieży z całego świata widać na każdym kroku.
 
"Nawet wczoraj wieczorem, kiedy uczestniczyliśmy w koncercie zespołu Gen Verde, rodziny, które nas goszczą przyniosły nam kanapki, żebyśmy nie byli głodni. Byliśmy zaskoczeni tym pięknym gestem - opowiada. Jak dodaje arcybiskup, na ulicach widać radosną atmosferę wspólnej modlitwy i świętowania". 
 
Pytany o to, dlaczego zdecydował się na udział nie tylko w wydarzeniach centralnych ŚDM w Panamie, ale też na towarzyszenie pielgrzymom podczas Dni w Diecezjach, abp Polak podkreśla, że chciał doświadczyć, jak wygląda w innym kraju przygotowanie tego spotkania, którego gospodarzem byli niedawno Polacy.
 
"Tutaj modląc się, bawiąc się z młodymi i przygotowując się do katechez, które będę głosił w Panamie, wspominam te chwile, które spędziliśmy w Polsce razem z pielgrzymami w naszej archidiecezji".
 
Abp Polak zachęca młodzież pozostałą w Polsce, by łączyła się duchowo z uczestnikami panamskiego spotkania - Zachęcam młodych, którzy pozostali w Polsce do tego, żeby wspólnie, może np. w kilkuosobowych grupach, zbierali się by śledzić to, co dzieje się w panamskich diecezjach i łączyć się z nami w modlitwie i oczekiwaniu na papieża Franciszka - mówi Prymas. Przypomina, że na stronach internetowych i w mediach społecznościowych m.in. archidiecezji gnieźnieńskiej na bieżąco pojawiają się relacje z Panamy, które młodzi nagrywają z myślą o rówieśnikach.
 
"Bardzo serdecznie pozdrawiamy tych którzy są teraz w Polsce, a młodzieży, która przeżywa ferie życzymy, by był to dobry czas wypoczynku i, za pośrednictwem mediów społecznościowych, budowania jedności z nami, z młodzieżą świata i papieżem Franciszkiem, na którego przyjazd wszyscy czekamy".
 

 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?