Biskup publicznie głosił herezję zaprzeczając dziewictwu Maryi? [WYJAŚNIAMY]

(fot. Santuário de Fátima [CC0], via Wikimedia Commons)

Pod koniec roku w polskich mediach pojawiła się informacja o tym, że biskup Porto Manuel Linda w wywiadzie udzielonym portalowi Observador twierdził, że  "Jezus nie był synem kobiety-dziewicy".

 

Informacja pojawiła się na portalu pch24.pl, a powielił ją serwis dorzeczy.pl. Jak było naprawdę?

 

Źródło informacji to blog zrzeszający konserwatystów katolickich Rorate Caeli, zaś pch24.pl podgrzewało atmosferę informacjami o oburzeniach diecezjan biskupa, który miał wcześniej w jednym z wywiadów krytykować "zjawisko renesansu tradycyjnej Mszy".

 

Później opublikowano sprostowaną wersję słów bpa Lindy, który nie poddawał w wątpliwość dogmatu o dziewictwie Maryi, ale mówił o metaforycznym charakterze dziewictwa. Portal pch24 skończył swoje doniesienia zachętą do modlitwy przebłagalnej za słowa portugalskiego biskupa.

 

Dlaczego diabeł tak bardzo nienawidzi Maryi Dziewicy? >>

 

Za zamieszanie, które tylko zwiększyła podana dalej kuriozalna informacja, niestety odpowiadają same media. Serwis Catholic Herald informuje o tym, że Observador przeprosił za niepokój, który mogła wywołać informacja zawierająca poważną pomyłkę teologiczną.

 

"Chciałem żeby to wybrzmiało, że poza czysto biologicznym faktem dziewictwa, ta dziewczyna - Maryja - ofiarowała całą siebie Bogu i całkowicie Mu zaufała, z całym swoim życiem. Ona jest tą, której nie tknęła żadna nieczystość. Dlatego jej dziewictwo jest nie tylko fizyczne, choć nie można tego odrzucić" - twierdzi biskup diecezji Porto w zamieszczonej, poprawionej wersji artykułu

 

Józef i Maryja. Miłość bez seksu? >>

 

Wcześniej podczas Mszy bożonarodzeniowej biskup mówił, że "to jasne, że nie byłoby świąt Bożego Narodzenia bez Maryi Dziewicy, która zgodnie z wiarą Kościoła - a więc także moją własną - jest ogłoszona «dziewicą przed, podczas i po narodzeniu Pana»".

 

Dziennik internetowy, w którym ukazały się zmanipulowane wypowiedzi biskupa, przeprosił czytelników za spowodowaną aferę.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.22

Liczba głosów:

90

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

rzymianin1 22:03:54 | 2019-01-12
Jak ktoś nienawidzi portali konserwatywnych, np. pch24, to jego sprawa. Ale niech nie manipuluje. Z art na deonie wynika (czytam ze zrozumieniem) że biskup wyraził się niedokladnie, nieprecyzyjnie i potrzeba było sprostowania. Tak? A więc interwencja była uzasadniona. I tyle. A wylewanie pomyj na pch24 to typowy przejaw "toleranncji". Gratuluję. Wszechobena i zawsze wiedząca Ewa_Z znowu obecna i "przykłada" tym razem pch24. A trap13a nie wie o czym mówi, bo nie wie o tym, że można z punktu medycznego urodzić dziecko i nie przestać być dzwiewicą. Były takie przypadki, ale jemu sie to nie miesci w głowie. A Maryja była Dziewicą przed, w czasie i po urodzeniu Jezusa. 

Oceń 24 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Mawak 21:34:02 | 2019-01-12
Wyjątkowo pokrętne te tłumaczenia.

Oceń 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 14:21:33 | 2019-01-12
pch24.pl trdycyjnie dolewa oliwy do ognia

Oceń 3 37 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

trap13a 11:16:55 | 2019-01-12
Chyba nikt nie wierzy, że Maryja była fizycznie dziewicą. Urodziła przecież Jezusa, który był prawdziwym człowiekiem a nie duchem. A wiemy jak ludzie sie rodzą. Ale problem jest mało istotny, bo nie ma znaczenia dla naszego życia.

Oceń 8 88 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook