Rzecznik KEP: Kościół musi być w mediach społecznościowych

(fot. Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl)

Kościół musi być obecny w mediach społecznościowych - podkreślił dziś ks. dr Paweł Rytel-Andrianik. W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbyło spotkanie rzecznika KEP z księżmi i świeckimi na temat obecności Kościoła w mediach społecznościowych.

 

Wśród uczestników spotkania byli księża oraz świeccy prowadzący parafialne strony internetowe oraz profile na Facebooku i Twitterze. Rzecznik KEP przypomniał, że Polska jest jedenastym krajem w Europie pod względem ilości katolików, których szacuje się na 92 procent.

 

Te działania są po to, żeby przyprowadzić człowieka do Jezusa

 

Wskazywał, że katolicy mają nie tylko prawo, ale i obowiązek przekazywać informacje o Kościele. - Te wszystkie działania są po to, aby przyprowadzić człowieka do Jezusa. I to możemy robić także przez media - przypomniał ks. Rytel-Andrianik.

 

Duchowny mówił o komunikacji wewnętrznej między parafiami, zasadach i potrzebie przekazywania informacji do mediów na tematy dotyczące życia Kościoła. Wskazywał na konieczność podawania prawdy i nie unikania trudnych tematów. Mówił o potrzebie różnicowania i budowania informacji w zależności od rodzaju medium.

 

- Inaczej sformułowana powinna być informacja na Facebooku, a inną budowę będzie miała informacja na parafialnej stronie internetowej - mówił rzecznik KEP podkreślając również potrzebę komunikowania się z mediami ogólnokrajowymi.Kapłan podkreślił, że "Kościół musi być w mediach społecznościowych".

 

Od "wirtualu" do "sakramentalu"

 

- To, co my robimy to prowadzenie od "wirtualu" do "sakramentalu". To całe nasze działanie ma zaprowadzić człowieka do Jezusa Chrystusa obecnego w sakramentach świętych - wskazywał rzecznik KEP.

 

Przekonywał, że dziś nie wystarczy tylko strona internetowa parafii, bowiem do młodego pokolenia można dotrzeć głównie przez media społecznościowe. Dlatego rzecznik zachęcał, aby w parafii zaangażować w to dzieło osoby świeckie i szczególnie młodzież czującą odpowiedzialność za parafie. - Młodzież to zrobi lepiej od nas bo ona w tym świecie żyje. Dla nich jest to naturalne i wiedzą jak to zrobić - zaznaczył rzecznik KEP.

 

Rzecznik KEP dzielił się swoim doświadczeniem, podpowiadając m.in. że korzystne jest budowanie bliższych relacji duszpasterzy i osób świeckich odpowiedzialnych za nowe media z dziennikarzami w celu wysyłania parafianom obiektywnego, prawdziwego przekazu.Zwrócił także uwagę na potrzebę kierowania właściwego medium do odpowiednich grup wiekowych. Inny przekaz powinien być na Facebooku, inny na Twitterze a jeszcze inny na portalu podkreślił rzecznik KEP.

 

W spotkaniu z rzecznikiem KEP uczestniczyli proboszczowie sanktuariów diecezji zielonogórsko gorzowskiej, kapłani, przedstawiciele radia Plus, stron internetowych oraz rzecznik prasowy diecezjalnej kurii biskupiej ks. Andrzej Sapieha. Ks. Paweł Rytel-Andrianik przyjechał na zaproszenie biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Tadeusza Lityńskiego.

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: kep, rzecznik kep

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook