Kraków: już jutro "Sylwester z Ubogimi". Tak możesz pomóc w organizacji

(fot. Kelley Bozarth // Unsplash)

Już po raz trzeci w Krakowie zorganizowany zostanie "Sylwester z Ubogimi". Jego przygotowanie można jeszcze wesprzeć - organizatorzy wciąż zbierają jedzenie i ciepłe koce.

 
Dzięki darczyńcom i prowadzonej w internecie zbiórce udało się zebrać blisko 4 tys. zł. Kwota ta na pewno umożliwi przystrojenie sali, wynajęcie zastawy i sprzętów kuchennych czy pokrycie opłat za paliwo.
 

Wciąż zbierane jest jedzenie (krokiety, sałatki i ciasta) na stoły sylwestrowe oraz ciepłe koce, które mają trafić do paczek dla uczestników krakowskiego "Sylwestra z Ubogimi". Odbędzie się on w Szkole Podstawowej nr 160, przy ul. Skałecznej 10.

 

- Prosimy o przynoszenie ciepłych i nowych polarowych koców, które na pewno będą miłym i pożytecznym prezentem dla potrzebujących, z którymi jutro pożegnamy Stary Rok - zachęca Magdalena Chyłka, jedna z wolontariuszek wydarzenia.

 

Koce można jeszcze przynosić do sióstr albertynek na ul. Woronicza 10 w Krakowie. Natomiast jedzenie jest przyjmowane dzisiaj w Parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza (ul. Dobrego Pasterza 4) po każdej Mszy św. oraz 31 grudnia w Szkole Podstawowej nr 160 (ul. Skałeczna 10) w godzinach 10:00-12:00.

 

Szczegółowe informacje o całej inicjatywie dostępne są na stronie www.krakow.sylwesterzubogimi.pl.

 

Inspiracją dla krakowskiej odsłony akcji był "Sylwester z Ubogimi" odbywający się już od ponad 20 lat w Katowicach. Co roku uczestniczy w nim około 150-200 bezdomnych i ubogich, którzy mają okazję do spędzenia tego wyjątkowego wieczoru przy ciepłym posiłku i wspólnej modlitwie.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook