Nuncjusz Nikaragui: należy prosić o prawdziwy pokój, zaufać sprawiedliwości, działać z miłością, zawsze w uczciwy sposób

(katedra w stolicy, fot. Henryk Sadura / Shutterstock)

Abp Waldemar Stanisław Sommertag życzył mieszkańcom Nikaragui, aby Pan narodził się w domach i w sercach oraz stał się prawdziwym Panem historii i każdego z nich.

 
"Dialog jest sztuką, ale przede wszystkim pozostaje prawdziwą ludzką potrzebą, potrzebą życiową każdego z nas, bez której życie staje się niemożliwe" - napisał hierarcha  z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
 
Watykański dyplomata przypomniał, że aby rozwiązać obecną trudną sytuację w kraju potrzebne są szczere wysiłki ze strony wszystkich, począwszy od rządzących oraz instytucji służących społeczeństwu i wszystkich obywateli. Podkreślił, że tak, jak w rodzinie wiele poważnych problemów oraz sytuacji można rozwiązać tylko w oparciu o szczery i otwarty dialog, to znaczy trzeba rozmawiać, mówić, szukać kompromisu i zrozumienia, tak samo jest w wielkiej rodzinie, jaką stanowi naród, rodzina rodzin.
 
Abp Sommertag zapewnił, że Papież Franciszek jest blisko nikaraguańczyków. Przy wielu okazjach wyrażał uznanie dla wiary i odwagi tego ludu, a także składał ufność w ludziach dobrej woli.
 
W tych świątecznych dniach - dodaje nuncjusz - należy podjąć refleksję, postawić sobie wiele pytań, dokonać głębokiego rachunku sumienia, aby poszukać właściwych rozwiązań służących leczeniu ran, udzieleniu przebaczenia, aby dojść do heroicznego wręcz aktu zapomnienia o doznanych krzywdach. Należy prosić o prawdziwy pokój, zaufać sprawiedliwości, działać z miłością, zawsze w uczciwy sposób.
 
Hierarcha życzył, aby Pan narodził się w domach i w sercach oraz stał się prawdziwym Panem historii i każdego z mieszkańców Nikaragui.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?