We Wrocławiu zorganizowano wigilię dla ubogich. Diecezja i miasto połączyły siły

(fot. shutterstock.com)

Ponad tysiąc porcji posiłków zostanie przygotowanych na wigilię do ubogich, którą we Wrocławiu w poniedziałek organizują władze miasta oraz archidiecezja wrocławska. Chcemy pokazać ludziom ubogim jak są dla nas ważni - powiedział metropolita wrocławski abp Józef Kupny.

 

Wigilijne stoły zostaną ustawione w poniedziałek na wrocławskim rynku. Dla ubogich, samotnych i potrzebujących zostanie przygotowanych ponad tysiąc porcji tradycyjnych potrwa wigilijnych. Na stołach znajdą się barszcz z uszkami, groch z kapustą, ryba po grecku, śledzie i pierogi.

 

Metropolita wrocławski abp. Józef Kupny w sobotę podczas konferencji prasowej podkreślił, że wigilia na wrocławskim rynku ma pokazać, iż stolica Dolnego Śląska to miasto otwarte na wszystkich jego mieszkańców. - Chcemy pokazać ludziom, których nie stać na przygotowanie świąt, jak są dla nas ważni - powiedział hierarcha.

 

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zwrócił uwagę na wspólnotowy charakter świąt Bożego Narodzenia. "To są święta, podczas których nikt nie powinien być sam. Skoro chcemy budować solidarny Wrocław, skoro chcemy budować Wrocław pamiętający o wszystkich, a w szczególności o tych, którzy są gorzej usytuowani, to stwórzmy okazję do bycia razem" - powiedział.

 

Dodał, że na wrocławską wigilię zaprasza wszystkich mieszkańców. - Można włączyć się w to wigilijne dzieło, przynosząc coś na stół dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują - mówił Sutryk.

 

Wrocławska wigilia dla ubogich rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 10.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?