Rzecznik Episkopatu: Akcja #PolskieStajenki to promocja chrześcijańskiego ducha świąt

(fot. Eliza Bartkiewicz / episkopat.pl)

Do zamieszczania na Twitterze lub Facebooku zdjęć bożonarodzeniowych szopek wystawianych w kościołach zachęcił rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik. Wyjaśnił, że celem akcji #PolskieStajenki jest promowanie w Internecie chrześcijańskiego sensu świąt.

 

Jak biuro prasowe episkopatu wspiera świąteczne akcje, które odwołują się do chrześcijańskiego sposobu przeżywania Bożego Narodzenia - zaznaczył w komunikacie przesłanym PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

 

"Bez Narodzin Jezusa w stajence betlejemskiej, nie świętowalibyśmy teraz Bożego Narodzenia. Zamieszczając na Twitterze lub Facebooku zdjęcia polskich stajenek wystawianych w tym czasie w kościołach, podkreślamy istotę świąt" - zaznaczył rzecznik. Podkreślił też, że media społecznościowe są współczesnym narzędziem ewangelizacyjnym, dzięki któremu Dobra Nowina dociera do milionów ludzi na całym świecie.

 

"Udając się na świąteczny spacer z rodziną, warto zajść do kościoła na chwilę adoracji Bożego Dziecięcia leżącego w betlejemskim żłóbku. Fotografie oznaczone #PolskieStajenki można zamieścić w mediach społecznościowych, aby ci, którzy z różnych powodów nie mogą udać się do kościoła, mogli zatrzymać się nad chrześcijańskim sensem świąt za pośrednictwem Internetu" - dodał ks. Rytel-Andrianik.

 

"Dzięki inicjatywie #PolskieStajenki szerzymy atmosferę pokoju i miłości płynącej od Nowonarodzonego Jezusa w mediach społecznościowych, w których często panują negatywne uczucia. W ten sposób chrześcijański duch Bożego Narodzenia dociera do użytkowników nowych mediów, przemieniając zatwardziałe serca przesłaniem nieskończonej miłości Boga do ludzi" - powiedział.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.5

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

przeor67 22:14:02 | 2018-12-22
Zadziwiające jest to, że zamieszczanie zdjęć szopek na społecznych komunikatorach, ma stać się narzędziem ewangelizacyjnym. We Francji, w wielu domach tworzy się szopki betlejemskie, które nie mają nic wspólnego z wiarą chrześcijańską. Czy w naszych, tzw. chrześcijańskich rodzinach w Polsce, przygotowujemy szopki - to już inna kwestia. Być może ważniejsze jest, by oderwać się od powierzchownego blichtru przeżywania Bożego Narodzenia i zacząć naprawdę przeżywać Narodzenie Jezusa w naszym sercu?

Oceń 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook