Portugalia: zwiększone środki bezpieczeństwa przy znanych obiektach sakralnych. To efekt zamachu w Strasburgu

(katedra w Lizbone, fot. Boris Stroujko / shutterstock)

Portugalskie służby zwiększyły środki bezpieczeństwa w pobliżu znanych obiektów sakralnych w największych portugalskich miastach.

 

Jak poinformowało źródło policyjne, zaostrzone środki są efektem zamachu w Strasburgu, w którym 11 grudnia zabitych zostało pięć osób, a dziesięć innych rannych. 29-letni sprawca zamachu, obywatel Francji pochodzenia marokańskiego, zaatakował w czasie jarmarku bożonarodzeniowego.

 

Według portugalskiego wymiaru ścigania do 1 stycznia policja zwiększy na ulicach największych aglomeracji liczbę funkcjonariuszy, w tym policjantów w cywilnych ubraniach. Zwiększony też zostanie wolumen sprzętu służącego w utrzymaniu bezpieczeństwa w najbardziej obleganych przez turystów miejscach, w tym przede wszystkim w znanych świątyniach. Należą do nich m.in. kościoły stołecznej starówki, a także klasztor Hieronimitów w dzielnicy Belém. - Celem tej akcji jest przeciwdziałanie zdarzeniom o charakterze terrorystycznym, a także innym wydarzeniom nacechowanym przemocą - poinformowała policja.

W 2016 r. w strukturach portugalskiej policji wydzielona została sekcja do zwalczania terroryzmu. Szacuje się, że w jej skład wchodzi około 900 funkcjonariuszy. Współpracuje ona z innymi formacjami wymiaru ścigania, w tym m.in. z departamentem ds. zwalczania przestępczości zorganizowanej.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook