Wizyta delegacji Wspólnoty św. Idziego w Korei Północnej

(fot. lebedev / Shutterstock.com)

Delegacja Wspólnoty św. Idziego złożyła wizytę w Korei Północnej w ramach współpracy humanitarnej i dialogu pomiędzy państwami. Odwiedziła cztery miasta, w tym stolicę kraju Pjongjang. Od 6 lat Wspólnota ta wspiera jeden ze szpitali pediatrycznych w tym kraju, poprzez artykuły pierwszej potrzeby, lekarstwa, sprzęt medyczny, a także grupę ponad 300 osób starszych.

 

Członkowie delegacji zostali przyjęci przez przewodniczącego Prezydium Najwyższego Zgromadzenia Ludowego Kima Yonga Nama. Wykonuje on protokolarne funkcje głowy państwa. Przewodniczący podziękował za udzielaną pomoc oraz wyraził nadzieję na zintensyfikowanie współpracy na polu edukacyjnym i kulturalnym.

 

Podczas pobytu w Korei Północnej delegacja spotkała się także z działającymi w tym kraju stowarzyszeniami chrześcijańskimi oraz ze studentami i profesorami uniewersytetu studiów zagranicznych, którzy wyrazili wielkie zainteresowanie wymianą kulturalną z Włochami.

 

Wspólnota św. Idziego powstała w 1968 r w liceum w centrum Rzymu, jako owoc Soboru Watykańskiego II z inicjatywy Andrei Riccardiego. W ciągu 50 lat stała się siecią wspólnot, które istnieją w ponad 70 krajach świata, ze szczególnym wyczuleniem na peryferia i osoby na nich żyjących. Wspólnota gromadzi mężczyzn i kobiety w każdym wieku, których jednoczą więzi braterstwa, słuchanie Ewangelii oraz dobrowolne i bezinteresowne zaangażowanie na rzecz ubogich i pokoju. Modlitwa, ubodzy i pokój stanowią fundamentalne punkty odniesienia.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 21:10:14 | 2018-12-15
Artykuł tak napisany jakby to była kurtuazyjna wizyta w jakimś demokratycznym kraju nie w totalitarnym reżimie chrześcijan trzymającym w obozach. 

Oceń 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook